Canon EF serisi 110 milyonluk üretime ulaştı

Canon EF serisi 110 milyonluk üretime ulaştı

Canon, EF serisi değiştirebilir lens üretiminde büyük bir başarıya ulaştı. Canon’un 110 milyonuncu EF serisi değiştirilebilir lensi, EF 11-24mm f/4L USM adıyla ultra geniş açılı bir zum lensi olarak üretildi.

Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II
Leica DG Summilux 15mm f1.7
Tamron SP 85mm f/1.8 Di VC USD

Canon, yeni bir rekora imza attı. Efsane değiştirilebilir lens serisi EF, 110 milyonluk üretim rakamına ulaştı.

EF 11 24mm f4L USM Side with cap - Canon EF serisi 110 milyonluk üretime ulaştıCanon, EF serisi değiştirebilir lens üretiminde büyük bir başarıya ulaştı. Canon’un 110 milyonuncu EF serisi değiştirilebilir lensi, EF 11-24mm f/4L USM adıyla ultra geniş açılı bir zum lensi olarak üretildi. Canon imzasını taşıyan değiştirilebilir EF lens serisinin üretimi 1987 yılında Utsunomiya Tesisi’nde başladı ve bu lens serisi, ilk kez EOS SLR fotoğraf makinesi sistemiyle birlikte lanse edildi. O günden bu yana Canon’un EOS ürünlerine ve lenslerine yönelik talep dünyanın dört bir yanından artıyor.

Üretim tesisi genişletildi

Canon, artan talebi karşılamak amacıyla üretimi Tayvan Canon Inc., Malezya Canon Opto Sdn. Bhd. ve güney Japonya'daki Oita Canon Inc. dahil toplam dört üretim tesisi ile genişletti.

Tarihi boyunca Canon, lenslerde kullanılmak üzere geliştirdiği Ultrasonik Motor (USM), Görüntü Sabitleyici (IS) teknolojisi, çok katmanlı kırınımlı optik (DO) eleman ve Alt Dalga Boyu Gövde Kaplaması (SWC) yansıma önleyici teknoloji gibi dünyanın birçok ilkini üreterek, görüntüleme sektörünü hep ileri taşımaya devam etti.

Canon'un ürettiği 110 milyonuncu EF lensi, EF 11-24mm f/4L USM, dünyanın en geniş görüş açısını sunmak üzere 11 mm minimum odak uzunluğuna sahip. Yeni tasarlanan optik yapısıyla bu lenste, görüntü kalitesini en yüksek seviyeye çıkaran ve asgari düzeyde distorsiyon üreten üç asferik lens bulunur.

EF 400mm f4 DO IS II USM Top without cap - Canon EF serisi 110 milyonluk üretime ulaştı71 lens modeli var

Canon’un kapsamlı EF lens serisinde şu an dijital sinematografi için EF Sinema Lensleri dahil olmak üzere toplam 71 model bulunuyor. Canon, ürünlerinin özünü oluşturan uzmanlığı esas alarak farklı görüntüleme teknolojilerini gün geçtikçe daha da ileri taşımaya; sıra dışı ve güvenilir lensler ve fotoğraf makineleri üretmeye çalışırken, bir yandan da fotoğraf ve video görüntüleme kültürünü geliştirmeye devam ediyor. Canon’un ürün serisi yeni kullanıcılardan, ileri seviyedeki amatörlere ve profesyonellere kadar fotoğrafçıların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte geniş bir yelpazeye sahip…

YORUMLAR

WORDPRESS: 0