NIKKOR 16-80mm f/2.8-4E ED VR

Nikon, yepyeni bir yüksek performanslı DX biçimli zoom objektif tanıtıyor. En yeni teknolojilerle donatılan ve kompakt bir yapıya sahip olan NIKKOR DX 16-80mm f/2.8-4, yüksek beklentileri olan fotoğrafçılar için tasarlandı.

Nikon 80-400mm f4.5-5.6G ED VR
Irix 15mm f/2.4
Sony FE 50mm F1.2 G Master

Nikon, yepyeni bir yüksek performanslı DX biçimli zoom objektif tanıtıyor. En yeni teknolojilerle donatılan ve kompakt bir yapıya sahip olan NIKKOR DX 16-80mm f/2.8-4, cihazlarından yüksek beklentileri olan fotoğrafçılar için tasarlandı.

16 80mm - NIKKOR 16-80mm f/2.8-4E ED VRSeyahat objektifi olarak harika bir tercih olan bu gelişmiş kompakt zoom objektif yalnızca 480 gr ağırlığındadır ve fotoğraf makinesiyle kusursuz bir denge yakalar. 16-80mm'lik geniş odak uzaklığı, engin manzaralardan yakın portre çekimlerine kadar çoğu çekim koşulunda kolayca kullanılabilmesini sağlar. f/2,8-4'lük diyafram üstün bir düşük ışık performansı sunarken Nikon'un etkileyici dört duraklamalı Titreşim Azaltma sistemi, yavaş deklanşör hızlarında bile görüntülerin keskin kalmasını sağlar. Bu, elektromanyetik diyafram ve koruyucu bir flor kaplama da dahil olmak üzere Nikon'un en güncel profesyonel teknolojilerinden bazılarına sahip ilk DX objektiftir. Ayrıca Nikon'un beğenilen Nano Kristal Kaplamasını içeren ilk DX objektiftir.

Hızlı Zoom

Yeni NIKKOR DX 16-80mm f/2.8-4, maceraperest fotoğrafçılar için heyecan verici yeni bir seçenektir. Çok yönlü 5x zoom, tam çerçeve formatında 24-120mm'ye eşdeğer bir alanı kapsar. Hızlı maksimum diyafram da daha fazla çekim olasılığından yararlanmanızı sağlar. Zoom aralığının ister geniş açı ucunda, ister de telefoto ucunda çekim yapıyor olun, göze hoş gelen arka plan bulanıklığı, düşük ışıkta net çekimler ve üstün konu/arka plan ayrımı elde edebilirsiniz. Ayrıca, minimum netleme mesafesi 0,35m'ye kadar yaklaşmanıza imkan sağlar.

Bu hızlı zoom objektif, seyahatlerinizde karşılaşacağınız manzaralardan iç mekanlara, canlı sokak çekimlerinden yakın portre çekimlerine dek her koşulda nefes kesici, yüksek çözünürlüklü hikayeler yakalamanıza yardımcı olacak.

Titreşimsiz ve sessiz

NIKKOR DX 16-80mm f/2.8-4, Nikon'un etkileyici Titreşim Azaltma teknolojisinin en son sürümüyle donatılmıştır. Bu da makine sarsıntısının yol açabileceği bulanıklıktan dolayı resimlerinizin kalitesi düşmeden dört duraklamaya kadar daha yavaş çekim yapabileceğiniz anlamına gelir. VR işlemi sessizdir ve iki moda sahiptir (elle tutularak yapılan genel çekimler için Normal; mekanik titreşimsel frekansları telafi etmek için Etkin). Ayrıca otomatik tripod algılama özelliği vardır. VR ile görüntüler titreşimsiz kalırken, kompakt Sessiz Dalga Motoru (SWM), özellikle de film çekimlerinde önemli bir avantaj olan hızlı, alçak sesli ve hassas otomatik netleme performansını zoom aralığının tamamında mümkün kılar. Kritik netleme anlarında M/A netleme modu düğmesi, sorunsuz manuel netleme ile geçersiz kılma olanağı sağlar.

Yüksek optik performans

Bu objektifin günümüz yüksek çözünürlüklü DX biçimli DSLR makinelerinin performansını en üst düzeye çıkarmayı amaçlayan gelişmiş tasarımı, 13 grupta 17 elemana sahiptir. Nano Kristal Kaplamanın ve flor kaplamalı koruyucu cam elemanının yanı sıra üç asferik objektif elemanı ve dört ekstra düşük dağılımlı (ED) cam elemanı vardır. Birçok farklı ışık koşulunda ve zoom aralığının tamamında yüksek kontrastlı görüntüler elde edilebilmesi için gölgelenme, parlama ve sapmalar en aza indirilmiştir.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0