Sony’den yeni bir aksiyon kamera

Sony’den yeni bir aksiyon kamera

Sony, aksiyon kameralarına bir yenisini daha ekledi. Yeni Sony HDR-AS50 Action Cam ile nefes kesici çekimler yaparak günlük maceralarınızı yeniden yaşayabilirsiniz. HDR-AS50’de bulunan, ZEISS Tessar lens ile bir araya getirilen 11.1 milyon piksel arkadan aydınlatmalı CMOS sensör daha net görüntüler çekmenize imkan tanıyor.

Drift HD Aksiyon Kamerası
Aksiyon Kamerası ile Doğru Çekim Yapmak
Yeni Sony Action Cam Mini

Sony, aksiyon kameralarına bir yenisini daha ekledi. Yeni Sony HDR-AS50 Action Cam ile nefes kesici çekimler yaparak günlük maceralarınızı yeniden yaşayabilirsiniz. İster seyahat ediyor olun ister su sporları yapın, ister bisiklet sürün ister yalnızca dolaşın, HDR-AS50 bu deneyimlerinizin hepsini kaydetmenize ve Full HD videolar ile yeniden yaşamanıza imkân veriyor.

1452175285 HDR AS50 frontangle - Sony’den yeni bir aksiyon kameraHDR-AS50’de bulunan, ZEISS® Tessar lens ile bir araya getirilen 11.1 milyon piksel arkadan aydınlatmalı CMOS sensör, içeriklerinizin net olmasını sağlayan yüksek çözünürlük ile çekmenize imkân veriyor. Aynı zamanda yelpazenin en üst modeli olan FDR-X1000V’de bulunan ve öncülüne kıyasla üç kat daha güçlü olan gelişmiş SteadyShot, motokrostan kuşbakışı manzaralara kadar her şeyi çekerken titremesiz görüntüler sağlıyor. Görüntü sabitleme sistemi, telsizle kontrol edilen helikopter veya insansız hava araçları ile kullanım sırasında meydana gelebilen düşük genlikli titreşimlere karşı özellikle etkili. Hava dalışı, koşu veya bisiklet sürerken sarsılma ve bulanıklık telafi edildiğinden, aksiyon sporlarının net ve sabit görüntülerini kaydetmek de artık sıkıntı olmaktan çıkacak.

HDR-AS50, “açı ayarlama” ve “zoom ayarlama” özellikleri ile alan açısının ayarlanmasına da artık izin veriyor. Kullanıcılar, açı ne olursa olsun yüksek kalite için her sahnenin görüntüde daha az bozulma ile mükemmel kare ayarlamasına imkân veren, geniş ve dar açılar arasında iki adımlı açı değiştirmeden de yararlanabiliyorlar. HDR-AS50’nin yeni geliştirilmiş 3x pürüzsüz zoom’u ile aksiyona daha da yaklaşabilirsiniz.

HDR-AS50’nin gövdesi, geniş kullanım aralığına vurgu yapılarak yeniden tasarlandı. Action Cam, sağladığı yeni ve iyileştirilmiş kullanıcı ara yüzü ile zamanın önemli olduğu anlarda simge ve butonlar ile kolay kullanımı mümkün hale getiriyor. Kullanıcılar, akıllı telefon ve tabletler ile Action Cam’lerini kontrol edebiliyor, PlayMemories Mobile uygulamasını kullanırken kamerayı açıp kapatabiliyorlar.

1452175320 HDR AS50 RM LVR2 VCT HM2 - Sony’den yeni bir aksiyon kameraKameranın arkasında bulunan USB yuvası, bir aksesuar takılıyken dahi kullanıcıların kablo takmasına imkân vererek çekim sırasında dahi Action Cam’in bir mobil pilden beslenebilmesini sağlıyor. Geliştirilen tripod soketi ise tripod adaptörü ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Sporcular ve diğer eski kullanıcılardan alınan geri bildirimler doğrultusunda bazı değişikliklerin de yapıldığı yeni kamerada artık birçok yeni ve gelişmiş kullanıcı özelliği de bulunuyor. Ayarlanabilir ve gelişmiş uyarı seslerinin yanı sıra üst, ön ve arka kısımlardaki üç sinyal ışığı da, kask takarken veya kamera gidon ya da tek ayağa takılıyken dahi kameranın kayıtta olup olmadığına daha iyi dikkat çekmek amacıyla eklendi.

HDR-AS50’de, daha neşeli görüntüler için birçok inanılmaz video fonksiyonu da bulunuyor. Time-lapse Capture özelliğinin belirli zaman aralıkları ile 8MP’lik fotoğraflar çekmesi, Action Cam sadece HD kayıt yapsa da, görüntülerin Action Cam Movie Creator yazılımı yardımıyla düzenlenmesi sırasında, kolaylıkla nefes kesen bir 4K hızlı çekim videoya dönüştürülebileceği anlamına geliyor. Hızlı çekim videolar, Action Cam uygulaması kullanılarak Full HD olarak da yaratılabiliyor.  

YORUMLAR

WORDPRESS: 0