Seyahat Trendleri Değişiyor!

“Yeni yıl, yeni seyahatler demek” diyenler, 2016 için seyahat planlarını yapmaya başladı. Peki, geçtiğimiz yıl en çok hangi ülkelere seyahat ettik ve bu yıl en çok görmek istediğimiz şehirler hangileri?

Mükemmel Uçuşun Formülü Bulundu!
Haziran Ayı Festival Ayı
Kuzey Kore’de Değişim Rüzgarı

Moskova ve Amsterdam geçen yıl en çok tercih ettiğimiz yurt dışı destinasyonlardı. Ancak 2016 yılı değişiklikleri de beraberinde getirdi. Seyahat arama sitesi momondo’nun araştırmasına göre bu yıl en çok Bangkok ve New York’a gitmeyi planlıyoruz.

“Yeni yıl, yeni seyahatler demek” diyenler, 2016 için seyahat planlarını yapmaya başladı. Peki, geçtiğimiz yıl en çok hangi ülkelere seyahat ettik ve bu yıl en çok görmek istediğimiz şehirler hangileri? Seyahat arama sitesi momondo, bu sorulara yanıt bulmak için hem 2015 boyunca yapılan uçuş aramalarını hem de 2016 yılına yönelik aramaları inceledi. Ortaya çıkan en çarpıcı sonuçlar ise şöyle:

2016 için İlk Favorilerimiz Bangkok Ve New York

momondo üzerinde 2016 yılı için yapılan yurt dışı odaklı aramalarda Bangkok başı çekiyor. Tayland’ın yerel lisanda Krung Thep (Melekler Şehri) olarak da bilinen başkentini takip eden şehir ise ABD’nin popüler şehri New York.

1452194627_New_YorkLiderleri Avrupa Başkentleri İzliyor

Amsterdam, Paris ve Roma gibi önemli Avrupa şehirleri de ilk beş içerisinde yer alırken, çok sayıda gurbetçiye ev sahipliği yapan Almanya’nın başkenti Berlin listenin altıncısı konumunda. Bu sonuçlar önceki yılın listesiyle karşılaştırıldığında, Paris’in yedi, Roma’nın altı ve Berlin’in dört basamak yükseldiği görülüyor. Amsterdam ise bir basamak düşmüş durumda.

Moskova Liderlikten Dokuzunculuğa Düştü

Türk turistler arasında her geçen gün daha popüler hale gelen Küba’nın renkli başkenti Havana yedinci sırada. İlk 10 içerisinde yer alan son üç destinasyon ise Londra, Moskova ve Los Angeles. Geçen yılın lideri Moskova’nın 2016 yılı aramalarında dokuzunculuğa düşmesi en dikkat çeken sonuçlar arasında.

2015’in Liderleri Belli Oldu

Araştırma kapsamında geride bıraktığımız yıl popüler rotaları da incelendi. Buna göre 2015 yılında en çok Rusya’nın başkenti Moskova’ya yönelik uçuşları araştırdık. Hatta Moskova uçuşları için yapılan aramalar, 2014 yılına göre yüzde 57 oranında artış gösterdi. Geçtiğimiz yılın en popüler ikinci rotası her yıl çok sayıda Türk turisti ağırlayan Hollanda’nın Amsterdam kenti olurken, Kuzey Kıbrıs’a yönelik uçuşlar, listenin üçüncü sırasında yer aldı.

Sadece Bir Egzotik Destinasyon İlk Beşe Girdi

Listenin dördüncü sırasında ise Tayland’ın yerel lisanda Krung Thep (Melekler Şehri) olarak bilinen başkenti Bangkok yer aldı. Beşincilik koltuğu ise Ukrayna’nın başkenti Kiev’in oldu.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0