Teknoloji inceliyor ve güçleniyor!

Intel, yeni 14 nanometre üretim süreci ile üretilecek ilk işlemci olan “Intel Core M”in mikromimarisinin detaylarını açıkladı.

Logitech Color Collection
JVC Projektörler Tecpro’da…
Samsung harici optik disk sürücüler

Intel, yeni 14 nanometre üretim süreci ile üretilecek ilk işlemci olan “Intel Core M”in mikromimarisinin detaylarını açıkladı. Yeni işlemci ve 14 nm üretim süreci; altyapıdan bulut bilişime, nesnelerin internetinden kişisel ve mobil bilişime kadar kullanıcıların geniş yelpazede bilişim ihtiyaçları için yüksek performans ve düşük enerji tüketimi özellikleri sağlıyor.

Broadwell  14nm Wafer Dark - Teknoloji inceliyor ve güçleniyor!

Intel’in yeni 14 nanometre üretim sürecinin özelliklerinden yararlanarak iyileştirilen Intel Core M işlemci, transistör başına sektör lideri performans, enerji, yoğunluk ve maliyet sunan ikinci nesil Tri-gate (FinFET) transistörleri kullanıyor. Intel mimarları ve işlemci tasarımcıları bir önceki işlemci nesli ile aynı performans ve ona göre daha uzun pil ömrü sağlarken, termal tasarım noktasında bir önceki işlemci nesline oranla iki katın üzerinde düşüş gerçekleştirmeyi başardı.

Broadwell mikromimarisine ve 14 nm süreç teknolojisine dayalı ek ürünler ve önümüzdeki aylarda duyurulacak. Intel Core M işlemciye dayalı ilk sistemler yeni yıl öncesi indirim döneminde raflarda yerini alacak, 2015 yılının ilk yarısında farklı markaların daha geniş ürün yelpazesine erişmek mümkün olacak.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0