Turizm sektöründe farklı bir ses “Only Travel Marketing”

Turizm sektöründe farklı bir ses “Only Travel Marketing”

Turizm sektörünün en önemli eksiklerinden biri, turizmcinin dilini konuşan, derdini anlayan ve turizm sektörünün gerçeklerine göre çözüm üreten bir pazarlama ve medya iletişimi şirketinin bulunmaması. İşte tam bu noktada artık turizm sektörüne bu değerleri katacak yeni marka var.

Bangkok’u ziyaret etmek için 5 neden
Hindistan “Başka Bir Dünya”
Dünyanın ne kadarını gezdiniz?

Ekonomik krizlerden, seçimlerden, döviz dalgalanmalarından, terörden, hatta kar yağışından bile en hızlı etkilenen sektörlerden biridir turizm sektörü. Son dönemlerde Rusya ile yaşadığımız gergin ortam, Sultanahmet başta olmak üzere Ankara ve ülkemizin içinde bazı bölgelerde cereyan eden terör olayları, son iki senede yapılan seçimler derken turizm sektöründe Incoming acenteleri başta olmak üzere, konaklama sektörü, MICE şirketleri, Yurtdışı turlar düzenleyen acentelerin işlerinde de ciddi anlamda bir düşüş gözleniyor.

Kriz yaşanılan sektörlerde krizi fırsat bilip yatırım yapmak çoğunlukla olumlu sonuçlanmakta ve krizin fırsata dönüşmesi sonucu, kazançlı büyümelerle krizden çıkılabilmektedir. Artık Turizm sektörüne yön veren bir marka var, “Only Travel Marketing

Only Travel Marketing in Tukey LOGO - Turizm sektöründe farklı bir ses “Only Travel Marketing”Turizm sektörünün en önemli eksiklerinden birinin, Turizmcinin dilini konuşan, derdini anlayan ve turizm sektörünün gerçeklerine göre çözüm üreten bir pazarlama ve medya iletişimi şirketinin bulunmadığını belirten Only Travel Marketing’in Genel Müdürü Sarp Özkar, “360 derece pazarlama faaliyetleri sunarken, turizm-seyahat sektörüne 23 sene hizmet vermiş bir profesyonel olarak, sektörde önemli bir ihtiyaca cevap vermek üzere kendi şirketimi kurma kararını aldım” dedi.

Profesyonel turizm hayatında Satış müdürlüğü, Operasyon Müdürlüğü ve Pazarlama Müdürlüğü görevlerinde yıllarca Türkiye’nin lider tur operatörlerinde görev almış olan Özkar, “Sektörde çalıştığım süreçte, turizmcinin en çok şikayet edip, yakındığı konu, bir medya iletişim-PR hizmeti aldığımız şirketimiz var, 5 sene oldu çalışalı hala turizmi ve bizi anlamıyorlar serzenişleriydi… Sektörün pek çok büyük kuruluşunda bile Marketing departmanın olmadığı, olsa bile farklı amaçlar için değerlendirildiği bir ortamda, şirket sahiplerinin çoğunluğu ile ikili görüşmelerimde 360 derece pazarlama faaliyetlerine ihtiyaç duyduklarını ifade etmeleri ve senin sektörde yaptığın işleri takdirle izliyoruz, bizde de bir tane senden olabilse ile başlayan, ciddi teklife varan görüşmeler idi. “Only Travel Marketing” şirketi sayesinde, sektörün içinden bir pazarlama profesyoneline, medya iletişiminde güçlü bir turizmci ile çalışma şansına sahip sektörümüz.”

sarp - Turizm sektöründe farklı bir ses “Only Travel Marketing”Hedefler ve Vizyon

Vizyonumuz, turizm sektöründeki müşterilerimize, mükemmel bir pazarlama firması olarak 360 derece pazarlama faaliyetleri ve halkla ilişkilerin tüm öğelerini kullanarak, müşterilerimizle birlikte büyümektir. "Travel & Marketing" alanında lider şirketlerden biri olarak, sektörümüze yön vermek, gelecekte ses getirecek inovatif işlere imza atmak ve seyahat pazarlama sektörünün gelişimi adına en önemli katkıyı sağlayan şirket olmaktır. Ayrıca turizm sektöründe pazarlamanın değerini sektöre doğru aktarabilmek, turizm pazarlamasına sektörün daha fazla oyuncusunu dahil etmek hedefindeyiz.

Turizm sektöründen müşterilerimizi ülkemizde de faaliyet gösteren dünya çapındaki kurumsal markalar ile partnership marketing faaliyetleri kapsamında, kazan-kazan ilişkisi ile birleştirip, sektöre ve müşterilerimizin marka değerine değer katmaktır.

Sektörde kriz var, satışlar azaldı reklamı kısalım-arttıralım, hemen şuna ihtiyacımız var şeklinde ilerleyen bir düzen değil, yıllık iletişim stratejileri planını çıkartmış, A, B hatta C planı olan, Temmuz’da elinde kalacak yeri Haziran’da ne yapsak diye düşünmeyen, kış aylarında erken rezervasyon dönemi ön görü ile hareket edip, gelecek satışları adına erkenden 360 derece pazarlama faaliyetlerine girişip, gelecek için planlayan, biraz daha uzun bir gelecek için şimdiden çalışılmasını sağlamak hedefindeyiz. Müşterilerimizin marka değerini arttırıp, satışlarını da beklentilerinin üzerine çıkarmak için çalışıyoruz.

Bu hizmeti Turizm sektöründe hangi kuruluşlar alabilir?

Pazarlama departmanı olsun veya olmasın, turizm pazarlamasında stratejik desteğe ihtiyaç duyanlar; kurumda pazarlama departmanı yok ise o şirketin insource pazarlama müdürü gibi çalışan, profesyonel servis almak isteyenler için ideal bir hizmettir.

Bir PR, Medya iletişimi yapan ajansı yok veya mevcutta PR ajansı var ama turizm terminolojisini bilmediğini düşündüğünüz veya uygulama konusunda turizmin gerçeklerini anlamadığını düşündüğünüz bir şirketle çalışıyorsanız; iş vermeden de iş üretebilecek, turizmin kurallarına uygun yıllık iletişim stratejileri belirleyerek, ulaşılması düşünülen hedefe beraber koşmayı isteyen Tur Operatörleri, Havayolları, Oteller, Cruise şirketleri, Havalimanları, Turizm İl-İlçe tanıtma Müdürlükleri, AVM’ler, Cafe-Restaurantlar gibi turizm alanında hizmet veren kuruluşlar, pazarlama hizmeti ve içeriğinde yer alan medya iletişimi hizmetini alabilirler.

Ayrıca yurtdışı turizm tanıtma ofisleri ve yurtdışı otel-acentelerin de Türkiye’de temsilcilik hizmetleri de verildiğini aktaran Only Travel Marketing Genel Müdürü Sarp Özkar “Biz 2 dil konuşuyoruz, Travel ve Marketing, bu nedenle diğer sektörlerden gelen tekliflere rağmen Turizm-Seyahat Pazarlaması dışında bir iş yapmıyoruz. Markamızdan anlaşılacağı üzere Sadece Seyahat Pazarlaması yapıyoruz, çünkü bu bizim uzmanlığımız ve herkes bildiği işi yapmalı.” açıklamasında bulundu.

www.travelmarketing.com.tr

YORUMLAR

WORDPRESS: 0