WD My Cloud Çözümleri

WD, ağ bağlantılı depolama (NAS) çözümlerini tüketen üreticilerin, yaratıcı profesyonellerin ve küçük işletmelerin içerik depolaması, yönetimi, koruması ve akışı ile ilgili artan ihtiyaçları için yeni dört ürünle genişletti.

Yeni WD My Cloud OS 3
Kişisel Bulut Çözümünüzü Oluşturun
WD My Cloud Uygulaması yenilendi

WD, ağ bağlantılı depolama (NAS) çözümlerini tüketen üreticilerin, yaratıcı profesyonellerin ve küçük işletmelerin içerik depolaması, yönetimi, koruması ve akışı ile ilgili artan ihtiyaçları için yeni dört ürünle genişletti.

b 20150226 113930 - WD My Cloud Çözümleri

My Cloud Expert Serisi dahilinde baştan sona büyük ebatlardaki dijital veriyi güvenilir bir şekilde saklamak, paylaşmak, yedeklemek, akışını sağlamak ve yönetmek ihtiyacında olan yaratıcı profesyoneller ve tüketen üreticiler için tasarlanmış My Cloud EX2100 (iki-yuvalı) ve My Cloud EX4100 (dört-yuvalı) yüksek performans NAS sistemleri bulunuyor. En yeni çift çekirdek Marvell ARMADA işlemci ile güçlendirilmiş Expert Serisi’nin bu yeni iki üyesi, simultane, yüksek-performanslı HD medya akışı için 24 TB depolama kapasitesine kadar, kendi sınıfındaki en yüksek okuma/yazma hızını sunuyor. Yeni My Cloud Business Serisi dahilinde, küçük işletme müşterilerinin ihtiyaç duyduğu güvenilirlik, güvenlik ve ölçeklenebilirlik sunmak için tasarlanmış My Cloud DL2100 (iki-yuvalı) ve My Cloud DL4100 (dört-yuvalı) yüksek-performans NAS sistemleri bulunuyor. Intel Atom çift-çekirdek işlemci ile donatılmış 24 TB depolama kapasitesi ile My Cloud Business Serisi tanınmış Linux-tabanlı WD My Cloud işletim yazılımı (OS) üzerinde çalışıyor.

My Cloud Expert Serisi

RAW dosyalarından ve 4K video görüntülerinden dolayı sürekli artan dosya büyüklükleri ile  fotoğrafçılar, kameramanlar, grafikerler ve diğer yaratıcı profesyonellere yönelik yeni My Cloud Expert Serisi ürünleri, yüksek-performans medya-akışı için en son ve en hızlı çift-çekirdek Marvell ARMADA 385 ve 388 işlemcileri barındırıyor ve dosyaları güvenli, sağlam ve her yerden erişilebilir kılmak için  24TB’a kadar depolama sağlıyor. Güçlü veri yönetimi ve güvenlik özellikleri müşterilerin en önemli filmlerini, fotoğraflarını, müziklerini ve dijital dosyalarını yönetebilmesi, paylaşabilmesi ve koruyabilmesi için tercih ettikleri yöntemi seçmesine olanak sağlıyor.

İçindeki WD Red sürücüler RAID 0, 1, 5, 10, JBOD ve yayılma modları dahil olmak üzere çoklu RAID seçenekleri (modele bağlı olarak) kullanılarak konfigüre edilebiliyor. Kullanıcılar My Cloud Expert Serisi’ni, PC kullanıcıları için WD SmartWare Pro yazılımı, Mac kullanıcıları için ise Apple Time Machine yedekleme ile tüm bilgisayar ve dizüstü bilgisayarlarını merkezileştirmek ve yedeklemek için kullanabilirler.   

My Cloud Expert Serisi ürünleri, aynı zamanda, filmlerin ve müziklerin sorunsuz bir şekilde oyun konsolları, akıllı TV’ler ve WD TV Live  medya oynatıcıları gibi herhangi bir DLNA /UPnP sertifikalı multimedya cihazına akışını sağlayarak bir dijital eğlence merkezi gibi hizmet verebilir. Twonky, DLNA-sertifikalı medya sunucusu ve iTunes sunucusu büyük film ve müzik kitaplığının kolayca akışını mükün kılar.

Ek olarak, entegre dosya sunucusu, FTP sunucusu, yedekleme sunucusu ve P2P indirme sunucusu gelişmiş veri sunma seçenekleri sağlar. Kullanıcılar aynı zamanda My Cloud gösterge panelini kullanarak My Cloud Expert Serisi NAS’larını özelleştirebilir, sistem sağlığını takip edebilir, kullanıcıları ve enerji tasarruf özelliklerini yönetebilir. Bunun yanı sıra, aMule, Icecasr, Transmission, DVBlink, SqueezeCenter ve benzeri birçok üçüncü parti uygulama da kullanabilir. 

My Cloud Business Serisi

Yeni My Cloud Business Serisi çözümleri küçük işletmelerin iş yerlerindeki verileri merkezileştirmelerini ve korumalarını sağlar, bununla beraber çalışanların kritik verilerine her yerden güvenli erişim sunar. En yeni Intel Atom çift çekirdek işlemci ile güçlendirilmiş, 2 GB’a kadar RAM ve 24TB’a kadar veri depolama kapasitesi ile küçük işletmelerin profesyonel ihtiyaçlarını karşılayacak performans ve ölçeklenebilirliğe sahiptir.

Küçük işletmeler için verilerin güvenli erişimi, korunması ve yedeklenmesi kritik önem taşır. AES 256-bit birim şifreleme ve çoklu RAID seçenekleri (RAID 0, 1, 5, 10, JBOD ve yayılma modları) sunan My Cloud Business Serisi küçük işletmelere verilerini güvende tutması ve koruması için çoklu seçimler sunar.  Kullanıcılar My Cloud Business Serisi’ni, PC kullanıcıları için WD SmartWare Pro yazılımı, Mac kullanıcıları için ise Apple Time Machine desteği ile tüm bilgisayarlarını yedeklemek için kullanabilirler. My Cloud Business Serisi ürünleri – farklı bir lokasyondaki bir başka My Cloud cihazına ya da Amazon S3 ve ElephantDrive gibi bulut servislerine – kendi kendine yedekleme yapabilir. Kullanıcılar tek-dokunuşlu USB 3.0 kopyalama düğmesi sayesinde otomatik olarak harici bir USB depolama cihazındaki veriyi NAS’a kopyalayabilir.

My Cloud Business Serisi ürünlerinin çeşitli kapasite seçenekleri bulunmaktadır. My Cloud DL2100 (iki-yuvalı) sürücüsüz olarak ya da 4 TB, 8 TB veya 12 TB kapasitelerde mevcuttur. My Cloud DL4100 (dört-yuvalı) ise sürücüsüz olarak ya da 8 TB, 16 TB veya 24 TB kapasitelerde mevcuttur. Easy-Slide-Drive teknolojisi ile, My Cloud Business Serisi kullanıcıları tornavida, malzeme kutusu ya da tepsiler olmaksızın saniyeler içinde ve kolaylıkla hot-swap sürücüleri yerleştirebilir.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0