Zoom İthalat Profoto Distribütörü Oldu

1968 yılında Stockholm'de kurulan, profesyonel fotoğrafçının tercihi olan Profoto para flaş sistemleri, Photokina Fuarı’nın sona ermesiyle birlikte 1 Ekim 2014 tarihi itibari ile Zoom İthalat distribütörlüğünde satışa sunuluyor.

Paraflaşda Devrim: Profoto B1
Yüksek Hızlı Senkron mu dediniz?
Profoto B1 ile Avrupa’da küçük bir yolculuk

Fotoğrafçı ve mühendis Eckhard Heine ve fotoğraf ekipmanları perakendecisi Conny Dufgran tarafından 1968 yılında Stockholm'de kurulan, profesyonel fotoğrafçının tercihi olan Profoto para flaş sistemleri, Photokina Fuarı’nın sona ermesiyle birlikte 1 Ekim 2014 tarihi itibari ile Zoom İthalat distribütörlüğünde satışa sunuluyor.

zoom profoto - Zoom İthalat Profoto Distribütörü Oldu

Profoto B1

Profoto’nun en yeni ürünlerinden olan B1’de yine Photokina’da tanıtılan ve ilgi göre ürünlerden biri oldu. Zoom İthalat güvencesiyle Türkiye pazarında da satışa sunulan bu ürün, hem fotoğraf makinesi ile tam kontrollü çalışabilen TTL özellikli, hem de akülü bir paraflaş.

B1'in en önemli özelliği flaş ile makine arasındaki iletişimi sağlıyan TTL fonksiyonu. Çalışması ise şöyle; Profoto Air Remote TTL kablosuz kumanda ünitesini makinenizin flaş yuvasına takıyorsunuz ve çekime başlıyorsunuz. B1 mükemmel pozlamayı sağlayacak şekilde gücünü otomatik olarak ayarlıyor. Tabii arzu eden ışık ayarını kendisi manuel olarak da yapabiliyor. Bir diğer önemli özellik de B1'in gövdesinde ufak ama güçlü bir akü bulunması. Bu akü maksimum (500 Ws) güçte flaşın 220 defa çakmasını sağlıyor. B1 ortalama bir tepe flaşa göre yaklaşık 10 misli daha güçlü. Bu da güneşli bir havada bile her tür çekim için yeterli bir güç. B1'in ışığı 2 Ws'ye kadar kısılabiliyor. 2 saniyenin altında doluyor, saniyede 20 defa çakabiliyor. 70 W halojen ampule tekabül eden LED model ampulü video ışığı olarak da kullanılabiliyor. Ve tabii tüm Profoto ışık şekillendirme aparatları ile çalışabiliyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0