Canon EOS 7D Mark II – Ön İnceleme

Canon EOS 7D Mark II – Ön İnceleme

Canon’un, Photokina Fuarı’nda duyurduğu yeni DSLR fotoğraf makinesi EOS 7D Mark II'yi biraz daha yakından tanıyalım. EOS 7D'nin performansı temel alınarak tasarlanan ve EOS-1D X'in sahip olduğu teknolojilerle donatılan bu makine hız için üretilmiş gibi duruyor.

Pentax K-3 DSLR
Canon’dan 3 yeni model
Canon EOS 5D Mark IV Ön İnceleme

Canon’un, Photokina Fuarı’nda duyurduğu yeni DSLR fotoğraf makinesi EOS 7D Mark II'yi biraz daha yakından tanıyalım. İkonik EOS 7D'nin performansı temel alınarak tasarlanan ve profesyonel EOS-1D X'in sahip olduğu teknolojilerle donatılan bu makine hız için üretilmiş gibi duruyor.

EOS 7D Mark II k - Canon EOS 7D Mark II – Ön İnceleme

Bu modelin dikkat çeken özelliklerinden bazıları, yüksek seviyede güç kapasitesi ve performansıyla, tutkulu fotoğrafçılara tüm aksiyonları yakalama özgürlüğü sunuyor olması.Tamamen yeniden üretilen ve tasarlanan EOS 7D Mark II, kendinden önceki modellerin sahip olduğu tüm performans özelliklerini ve çok daha fazlasını sunuyor. Yaşamdaki en hızlı anları yakalamak için üretilen EOS 7D Mark II, çözünürlükte herhangi bir düşme olmadan 10 kare/sn gibi oldukça yüksek bir hızla çekim yapabildiği gibi 65 noktalı çapraz tipte AF sistemi ve Çift DIGIC 6 işlemcisi ile birlikte heyecan verici hız ve güç kapasitesi açısından yeni bir standart belirliyor.

EOS 7D Mark II, ISO 51.200 seviyesine kadar genişletilebilen doğal ISO 100-16.000 ISO aralığına sahip yeni 20.2 MP APS-C CMOS sensörüyle donatılmış. Geliştirilmiş yüksek çözünürlüklü 150k piksel RGB+IR ölçüm sensörü ve yenilikçi titreme tespitiyle birlikte EOS 7D Mark II, güzel bir şekilde pozlanan görüntüler elde etmenizi garantiliyor. Çekim biçiminize göre tamamen uyarlanabilme kapasitesine sahip olan bu fotoğraf makinesi, özelleştirilebilir gövde kontrolleri ve yaklaşık %100 kapsamlı yeni bir vizör sunuyor. Canlı, sıkıştırılmamış HDMI çıkışı ve Çift Piksel CMOS AF teknolojisi dahil olmak üzere profesyonel seviyede video çekim özellikleriyle EOS 7D Mark II, anlatıma dayalı yaratıcılıkta yeni seviyeleri keşfetmenize yardım ediyor. 

Aksiyon için…

EOS 7D Mark II'nin, yüksek hızlı çekim koşullarında, sadece bir saniye içinde çarpıcı 10 tam çözünürlüklü görüntü patlaması yapmasında uzman olmasının bir nedeni de inanılmaz 200.000 devirli perde dayanıklılığı ile yeni tasarlanan perde ve ayna sürücü mekanizması.

Yanıt hassasiyeti hızlı 65 noktalı AF sistemiyle birleştiğinde, konular üzerine kusursuz bir netlikte kilitlenmek için rakip tanımayan bir hassasiyet ve güç sunuyor. Kendi sınıfındaki fotoğraf makineleri arasında en geliştirilmiş AF sistemlerinden birine sahip olmasıyla gurur duyan modelin, her noktası çapraz tipte, merkezdeki nokta f/2.8'de çift çapraz tipte odaklanma ve EV-3 düşük ışık hassasiyeti sağlıyor. Böylece tüm aydınlatma koşullarında ve tüm konu tiplerinde eşsiz doğruluk oluşuyor.

Design Cut EOS 7D Mark II k - Canon EOS 7D Mark II – Ön İnceleme

Doğru netlik, detay ve renk zenginliği

İster iç ister dış mekanda, ister doğal ister yapay ışıklandırma altında çekim yapın, bir EOS modeline kızıl ötesi ve titreyen ışık hassasiyetini dahil etmek için ilk kez eklenen yeni bir 150k piksel RGB+IR ölçüm sensörüyle her zaman doğru pozlama elde ediliyor. Titreme tespiti özelliği, ışık kaynağını akıllı bir şekilde analiz ederek ve gözle görülemeyen ışık titremelerini tespit ederek, görüntülerin sadece ışıklandırma en parlak seviyesinde olduğu zaman çekilmesini garantiliyor. EOS iTR AF ve AI Servo AF III teknolojileri, geliştirilmiş ölçüm sensörüyle birlikte çalışarak doğru konu takibi sunuyor.

Elinizin altında sinematografik videolar

EOS 7D Mark II, kendinden önceki modellerin video çekimindeki şöhreti esas alınarak üretilmiş ve modele yeni profesyonel standartlara uygun kayıt özellikleri seti eklenmiş. Canon’un benzersiz Çift Piksel CMOS AF teknolojisi Üstün AF performansını her zaman garantilediği için pürüzsüz ve net odaklı çekimler yapabilirsiniz. Bir EOS sisteminde bir ilk olmak üzere, hem Video Servo AF hızı hem de takip hassasiyeti özelleştirilebilir ve böylece kullanıcı odak çekme efektleri ve konular arası geçişlerde tam kontrol sahibi oluyor. EOS 7D Mark II ile yapılan video çekimler, harici kayıt cihazlarınıza sıkıştırılmamış (4:2:2) HDMI çıkış yapma kapasitesi sayesinde mevcut profesyonel video iş akışlarınıza sorunsuz bir şekilde uyum sağlayabiliyor.

Design Cut Magnesium - Canon EOS 7D Mark II – Ön İnceleme

EOS 7D Mark II en zorlayıcı koşullarda çekim yapmak üzere tasarlanıp üretilmiş. Geliştirilmiş hava koşullarına karşı koruma kapasitesi ve sağlam magnezyum alaşımlı kasasının yanı sıra dahili GPS ve dijital pusulası maceralarınızı takip etmenize yardım ediyor.

EOS 7D Mark II temel avantajları:

  • Aksiyon ne kadar hızlı olursa olsun, saliselik anları yakalayın 
  • Göstermekten gurur duyacağınız sergi kalitesinde görüntüler 
  • Çalışma biçiminize uygun şekilde adapte edilebilir ve özelleştirilebilir 
  • Fotoğraf makinesi içindeki yaratıcılıkta yeni seviyeleri keşfedin 
  • Sinematografik video yakalamasıyla hayal gücünüzü büyük ekrana yansıtın 

Tavsiye edilen KDV dahil perakende satış fiyatı:

7D Mark II gövde: 6999 TL

7D Mark II + EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM: 7999 TL

(7D Ocak 2015’te Türkiye’de satışa sunulacak)

YORUMLAR

WORDPRESS: 0