20 milyon piksellik Sony Xperia Z1

20 milyon piksellik Sony Xperia Z1

Sony Mobile Communications, 6 – 11 Eylül tarihleri arasında Berlin’de gerçekleştirilen Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı (IFA 2013) öncesinde, yeni amiral gemisi Xperia Z1’i ilk kez kamuoyuna tanıttı.

HUAWEI Mate Xs tanıtıldı!
Huawei Mate 20 Serisi tanıtıldı
Katlanabilir Ekranlı Samsung Galaxy Fold

Sony Mobile Communications, 6 – 11 Eylül tarihleri arasında Berlin’de gerçekleştirilen Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı (IFA 2013) öncesinde, yeni amiral gemisi Xperia Z1’i ilk kez kamuoyuna tanıttı. Fuar kapsamında düzenlenen basın toplantısında tanıtılan, Sony’nin en iyi teknolojilerini su geçirmezlik özelliği ile birleştiren Xperia Z1, üstün kamera performansı ve yepyeni uygulamaları ile göz dolduruyor.

Xperia Z 1 Black Group - 20 milyon piksellik Sony Xperia Z1

Doğal renklerin daha geniş bir renk paletini oluşturan Sony'nin TRILUMINOS ve X -Reality teknolojisine sahip olan Xperia Z1; 5 inç boyutundaki Full HD ekranıyla 20.7 Milyon Piksel çözünürlüğünde görüntü kalitesi sunuyor. BIONZ görüntü işleme motorunu 27 mm geniş açı ve parlak F2.0 diyafram ile geliştirilen geniş 1/2.3 tipi CMOS görüntü sensörü Exmor RS’ı Sony’nin ödüllü “G” Lensiyle birleştiren Xperia Z1, akıllı telefonlardaki kamera özelliklerini yeniden şekillendiriyor. Xperia Z1’in sunduğu “Social Live”, “Info-Eye”, “TimeShift” ve “Augmented Reality Effect” adlı yepyeni uygulamaları, geleneksel kamera deneyimini de değiştiriyor.

Social-Live” uygulaması, telefondan çekilen tüm anların Facebook’ta eş zamanlı, canlı olarak paylaşılmasını ve aynı anda arkadaşlarınızın yorumlarını almanızı sağlayarak sosyal medyada bir yeniliğe imza atıyor.

Xperia Z 1 Black Camera Lens - 20 milyon piksellik Sony Xperia Z1

Timeshift” uygulaması, deklanşöre basmadan bir önceki saniyeden basılan ana kadar geçen 2 saniyeye 61 görüntü sığdırıyor ve kullanıcılara yakaladıkları andaki en mükemmel görüntüyü seçme şansı sunuyor.  

Dünyaca ünlü lokasyon, kitap veya şaraplar için görsel arama fonksiyonu üstlenen “Info-Eye”, kullanıcılara telefonlarının kameraları ile sordukları objeler için anında ilgili bilgileri sıralıyor. Sony’nin SmartARTM Augmented Reality teknolojisinin kullanıldığı “AR Effect” ile seçilen fotoğrafın üzerine telefonun kendi içerisinde yer alan eğlenceli animasyonları ekleyebilme şansı sunuluyor. 

Yüksek Performans, Su Geçirmez Şık Tasarımla Buluşuyor!

Sony Xperia Z1, üstün kamera özelliklerinin yanı sıra kullanıcıların Sony Xperia akıllı telefonlardan bekledikleri tüm özellikleri içerisinde barındırıyor. Ön ve arkasındaki temperli cam ile dayanıklı alüminyum çerçevesini şık OmniBalance dizayn anlayışıyla buluşturan 8.3 mm’lik inceliğindeki Xperia Z1, IP 55 ve IP 58 kriterlerinde suya ve toza dayanıklılığı bir üst düzeye taşıyor.  

YORUMLAR

WORDPRESS: 0