Anadolu Ajansı Uluslararası Fotoğraf Yarışması

Dünyada haber fotoğrafçılığı alanında etkinliğini günden güne arttıran Anadolu Ajansı AA, bu alanda önemli bir adım daha atarak "Istanbul Photo Awards" adlı uluslararası haber fotoğrafçılığı yarışması düzenliyor.

Ara Güler Arşivi Doğuş Grubu’nda…
İstanbul Photo Awards’ın Kazananları Belli Oldu
Manfrotto Türkiye Instagram Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Dünyada haber fotoğrafçılığı alanında etkinliğini günden güne arttıran Anadolu Ajansı AA, bu alanda önemli bir adım daha atarak "Istanbul Photo Awards" adlı uluslararası haber fotoğrafçılığı yarışması düzenliyor.

aayrs

Dünyanın önde gelen fotoğraf yarışmalarından biri olmayı hedefleyen uluslararası "Istanbul Photo Awards" için başvurular başladı. Başvurular  http://istanbulphotoawards.com adresi üzerinden yapılabilecek ve 31 Ocak 2015 tarihine kadar devam edecek. Ödül töreni Nisan 2015’te İstanbul’da düzenlenecek. Yarışmada dört kategori ve bir jüri özel ödülü için toplam 58 bin dolar ödül verilecek. Her kategorinin birincileri 8 biner, ikincileri 3 biner, üçüncüleri ise bin beş yüzer doların sahibi olacak.

 Dünyanın en prestijli fotoğraf yarışmalarından olması planlanan yarışma için oluşturulan jüride, dünyaca ünlü isimler bulunuyor. Jüriyi, dünyanın en önemli basın kuruluşları, dergi ve gazetelerinin fotoğraf editörleri ve ödüllü foto muhabirler oluşturuyor. Çektikleri haber fotoğraflarıyla dünya gündeminde yer alan profesyonel basın fotoğrafçılarının katılımına açık "Istanbul Photo Awards"ın kazananlarını belirleyecek jüride yer alan uluslararası alanda tanınmış isimler arasında, Time'un fotoğraf editörü Alice Gabriner, Stern’in fotoğraf editörü Harald Menk, Getty Images direktörlerinden Georges Dekeerle ve AFP’nin fotoğraf dağıtım direktörü Michel Scotto yer alıyor. Jüride, World Press ödüllü foto muhabirleri Yuri Kozirev, Guillaume Herbaut, Patrick Chauvel, Anadolu Ajansı Görsel Haberler Yayın Yönetmeni Ahmet Sel, Anadolu Ajansı Fotoğraf Servisi Editörü Fırat Çağlayan Yurdakul da bulunuyor.

Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgiye, yarışma için özel hazırlanan internet sitesi istanbulphotoawards.com ve anadoluimages.com’dan ulaşılabilir.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0