Canon EOS-1D C Tanıtıldı

Canon sinema, televizyon ve yüksek çözünürlüklü üretim sektörlerine yönelik olarak geliştirdiği DSLR makinesi EOS-1D C modelini tanıttı. Yüksek video kalitesi, geliştirilmiş düşük ışık performansı ve film çekimlerine özgü geniş dinamik menzil sunan EOS-1D C, 4:2:2 renk örneklemesiyle 4K (4096x2160) video kaydını destekliyor.

Canon EOS 60D’yi Hindistan’da Test Ettik
Canon dünyayı gezecek şanslı kişiyi arıyor!
Canon EOS 5D MarkIII çekim örnekleri

Canon sinema, televizyon ve yüksek çözünürlüklü üretim sektörlerine yönelik olarak geliştirdiği DSLR makinesi EOS-1D C modelini tanıttı. Yüksek video kalitesi, geliştirilmiş düşük ışık performansı ve film çekimlerine özgü geniş dinamik menzil sunan kompakt ve hafif EOS-1D C, 4:2:2 renk örneklemesiyle kamera içinde 4K (4096×2160) video kaydını destekleyerek video profesyonellerine çok daha fazla yaratıcı özgürlük sağlıyor.

Kendi türünün ilk SLR kamerası olan EOS-1D C, kullanıcılarına yüksek kalitede video çekimi için optimize edilen özgün ve rahatlıkla taşınabilen bir ekipman sunuyor. Çok farklı çözünürlük seçenekleri ve çeşitli çekim hızlarıyla ileri düzeyde yaratıcı esneklik sağlıyor. 24p’de 8-bit Motion JPEG sıkıştırmasıyla 4K video kaydı ve 1080/60p’ye kadar çekim hızlarında Full HD (1920×1080) video kaydı yapılabiliyor. Kameranın CF kartlara tüm çözünürlük seviyelerinde 4K’ya kadar kayıt yapabilmesi, mobilitesini artırıyor. Harici kayıt cihazlarına entegre HDMI terminali aracılığıyla sıkıştırılmamış YCbCr 4:2:2 sinyali kullanılarak video çıkışı yapılabiliyor.

EOS 1D C - Canon EOS-1D C Tanıtıldı

EOS-1D C aynı zamanda Canon Log Gamma özellikli. Bu özellik makinenin geniş pozlama özgürlüğüyle ve dinamik menzilde yüksek kalitede video çekimi yapabilmesini kolaylaştırıyor. Yüklü dosya boyutlarıyla uğraşmak zorunda kalmadan maksimum miktarda veri depolamak isteyen video profesyonelleri için ideal olan Canon Log Gamma, sinema çekimlerinde kullanılan ile yarışabilecek bir dinamik menzil sunuyor; gölgeli alanlarda ve parlak vurgulamalarda ayrıntı kaybı görülme olasılığını asgari düzeye indirerek üretim sonrası işlemede renklendirme uzmanlarına daha geniş aralıkta renk tonlamaları yapabilme imkanı tanıyor.

EOS 1DCcinema - Canon EOS-1D C Tanıtıldı

Geliştirilmiş performansın yaratıcı esneklikle buluşması

EOS-1D X’in özünü oluşturan teknik özellikler baz alınarak tasarlanan EOS-1D C, 18.1 milyon piksel full-frame CMOS sensörüyle yüksek görüntü kalitesi ve çok yönlülük sunuyor. Yüksek kalitede video çekim yapılabilmesi için optimize edilen sensörü, video profesyonellerine konuya veya istenen çıkışa uygun görüntü çözünürlüğü ayarı yapabilme özgürlüğü tanıyor. 4K çekim sırasında pikseller APS-H sensör alanının eşdeğerine kırpılıp görüntünün yeniden boyutlandırılması veya ölçeklendirilmesi ihtiyacını ortadan kaldırdığı için maksimum görüntü kalitesi elde edilmesini sağlıyor. Ayrıca, Full HD kayıtta Süper 35mm kırpma özelliği, tipik olarak Süper 35mm görüş alanında çalışan sinematografların tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.

Her koşulda yüksek kalitede performans sunan sensör, Canon’un EF Sinema lensleriyle kombine edilerek kullanıldığında geliştirilmiş yaratıcı bulanıklaştırma ve ışık yakalama becerileri sağlıyor. Boyutu sayesinde profesyoneller çok güzel arka plan bulanıklığıyla oldukça sığ bir alan derinliği elde etmeyi başarabildikleri gibi ISO 25.600’e kadar ISO hassasiyeti sayesinde düşük ışık altında mükemmel kalite ve daha az parazitlenme sunuyor.  

Ayrıca, Full HD çözünürlükte çekimde 24, 25, 30, 50 ve 60p çekim hızlarını desteklemesi kameranın esnekliği artırdığı gibi sektördeki tüm profesyonellerin çekim ihtiyaçlarını karşılıyor. Endüstri standardı süre kodu ve kodek desteği ve farklı sıkıştırma yöntemi seçenekleri mevcut iş akışı süreçleriyle hemen uyum sağlayabildiği için çekimden hemen sonra çok daha kolay bir şekilde düzenleme ve derecelendirme yapılabiliyor. 

EOS-1D C özel bir yazılım paketiyle birlikte fabrika çıkışı yapıyor. Bu yazılım paketiyle kamerada 4K/Motion JPEG ve Full HD/60p video çekim yapılabiliyor ve görüntü kalitesinde hiçbir kayıp yaşanmadan harici monitöre çıkış yapılabiliyor. Bu kamera aynı zamanda Canon Log Gamma ile yapılan video çekimin standart video gama uygulamasıyla bir monitöre çıkışını sağlıyor. 

Canon EOS-1D C – temel özellikler:

  • 4K videolar
  • 50/60 kare/sn’de 1080p; Canon Log Gamma
  • Sıkıştırılmamış HDMI çıkışı
  • 18 MP Full Frame CMOS
  • 12 kare/sn’de kadar fotoğraf çekimi; 14 kare/sn. modu
  • 61 noktalı AF sistemi
  • 100–25600 ISO aralığı
  • Dual DIGIC 5+ işlemciler
  • Clear View II 8,1cm (3.2”) LCD
  • EF lenslerle uyumluluk

 

Büyük Mesaj

YORUMLAR

WORDPRESS: 0