Fotoğrafçıların en büyük yardımcısı: Manfrotto

Fotoğrafçıların en büyük yardımcısı: Manfrotto

Bir fotoğrafçı için olmazsa olmaz ekipmanların başında sağlam bir tripod gelir. Pek çok farklı ortamda ve ışık kaynağında daha iyi fotoğraflar çekebilmemiz için tasarlanan tripodlar içerisinde ise Manfrotto’nun her zaman farklı bir yeri olmuştur.

Manfrotto Compact Serisi
Lastolite, Manfrotto olarak yeniden markalanıyor!
Manfrotto Sympla platformu

ADVERTORIAL

Bir fotoğrafçı için olmazsa olmaz ekipmanların başında sağlam bir tripod gelir. Pek çok farklı ortamda ve ışık kaynağında daha iyi fotoğraflar çekebilmemiz için tasarlanan tripodlar içerisinde ise Manfrotto’nun her zaman farklı bir yeri olmuştur. Sürekli geliştirdiği ürün çeşidi ve profesyonel tasarım anlayışı ile her boydaki tripod ihtiyaçlarınız için ilk akla gelen marka olan Manfrotto, Türkiye’de Zoom İthalat tarafından temsil ediliyor.

MA 4 - Fotoğrafçıların en büyük yardımcısı: Manfrotto

Tripoda neden ihtiyaç duyurulur?

Kullanışlı, esnek ve sağlam bir tripod, istediğiniz fotoğrafları her zamankinden daha net çekebilmenize imkan tanır. Böylece, elde çekimi denenemeyecek enstantane hızlarında çekim yapmayı, zayıf ışıkta veya düşük ISO değerlerinde net fotoğraflar çekebilmenizi mümkün hale getirir. Kusursuz bir kadraj yapmak istediğinizde ve özellikle mimari çekimlerde ise en yakın yardımcınızdır. 

İyi bir tripod rüzgardan ve basit titremelerden etkilenmeyecek yapıda olmalıdır. Ayrıca istenilen yüksekliği verebilmeli ve fotoğraf makinesinin her tarafa hareketini sağlayacak bir kafa mekanizmasına sahip olmalıdır.

190CX - Fotoğrafçıların en büyük yardımcısı: Manfrotto

Manfrotto modelleri hakkında detaylı bilgi burada!

MA 2 - Fotoğrafçıların en büyük yardımcısı: Manfrotto

Tripod almadan önce…

* Garantisinin olup olmadığını mutlaka sorun.

* Sadece çok hafif diye bir tripod almayın ya da ağır tripodlar en iyisidir diye de asla düşünmeyin. Öncelikle fotoğraf makinenizi ve üzerinde kullanacağınız objektiflerinizin ağırlıklarını hesaplayın.

* Alacağınız tripodun en fazla ne kadar yükselebildiğini test edin.

* Tripodun tamamen kapalı konumda ne kadar yer kapladığını inceleyin.

* Kullanılan malzemeleri inceleyin ve satıcıdan bilgi alın.

* Tripodun kendi ağırlığını ve taşıma kapasitesini gözden geçirin.

* Tripodun bacakları açıkken ne kadar aşağıya indiğini test edin.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0