Fotoğraflarınıza SafeSync ile her yerden ulaşın

Çekilen fotoğraf sayısı artıkça bazı sorunlar da kaçınılmaz oluyor. Fotoğrafların saklanması, güvenliği ve arşivlenmesi gibi… Bilgi güvenliği konusunda global pazarda lider firmalardan biri olan Trend Micro’nun SafeSync adlı çözümü bu tür durumlarda imdadınıza yetişiyor.

Kişisel fotoğraf albümünüz güvende mi?
Fotoğraflarınız SafeSync ile Güvende
Fotoğraflarınızı SafeSync ile paylaşın!

Günümüzde fotoğraf çekme alışkanlıklarımız tümüyle değişmiş durumda. Eskiden fotoğraf çekmek için çeşitli sebepler aranırdı; birinin doğum günü olması, özel bir kutlama, bayramlar, düğünler gibi… Yani daha çok özel günlerde fotoğraf çekilirdi. Şimdilerde ise insanlar kendilerini ifade etme aracı olarak fotoğraf makinesini ya da kameralı cep telefonlarını kullanıyor.

OSBsafesync - Fotoğraflarınıza SafeSync ile her yerden ulaşın

Çekilen fotoğraf sayısı katlanarak artıyor

Eğer yaşınız tutuyorsa fotoğraf filmi kullandığınız zamanları düşünün ya da annenize babanıza sorun; “tatile giderken yanınızda kaç makara film götürürdünüz?”

Cevaplar değişik olabilir, ancak ortalama en fazla 2-3 makara film kullanıldığı yaptığımız araştırmalar sonucunda ortaya çıktı. Bir filmin 36 poz olduğunu düşünürseniz, 3 makara film sadece 108 kare ediyor. Kısaca bir haftalık tatiller içerisinde çekilen fotoğraf sayısı 100’ü geçmiyordu. Hatta öyle ki çevremizde bir makara film ile 3-4 mevsim geçirip 36 kareyi dolduramayan kişiler çoktur. Kısaca eskiden çekilen fotoğraf sayısı ile bugünleri karşılaştırmak neredeyse imkansız.

Artık çektiğimiz fotoğrafları sadece aile albümlerinde saklamıyoruz. Fotoğraflarımızı daha çok sanal ortamlarda paylaşıyoruz. Edindiğimiz bilgilere göre 2011 yılı sonu itibariyle Facebook’a günde 250 milyon fotoğraf yükleniyor. Bu rakam 2009 yılında günlük ortalama 40 milyon civarındaymış. Sadece Facebook’a yüklenen fotoğraf sayısı artmıyor tabi ki. Fotoğraf makinesi sayısı artıkça ve kameralı cep telefonlarının görüntü kalitesi iyileştikçe çekilen fotoğraf sayısında da artış devam ediyor.

TMSSapple - Fotoğraflarınıza SafeSync ile her yerden ulaşın

Karmaşaya son!

Çekilen fotoğraf sayısı artıkça bazı sorunlar da kaçınılmaz oluyor. Fotoğrafların saklanması, güvenliği ve arşivlenmesi gibi… Özellikle farklı cihazlarla görüntüleme yapılıyorsa bu iş daha da karışık bir hal alıyor. Örneğin cep telefonunuzdan fotoğraf çektiniz, sonra fotoğraf makinenizden, artık tabletlerle de kaliteli fotoğraf ve video çekimi yapılıyor, çocuğunuzun çektiği fotoğraflar var, ya eşinizinkiler? Böyle bir durumda fotoğraflar ve videolar farklı bilgisayarlar, hafıza kartları ve farklı medyalarda bulunuyor. Sonuçta neyin nerede olduğu hiçbir zaman bilinemiyor.

Çözüm çok kolay: SafeSync

Bilgi güvenliği konusunda global pazarda lider firmalardan biri olan Trend Micro’nun SafeSync adlı çözümü bu tür durumlarda imdadınıza yetişiyor. SafeSync fotoğraflarınızı, belgelerinizi ve diğer dokümanlarınızı bilgisayarınızdan, akıllı telefonunuzdan ya da tabletinizden internet üzerinde depolamayabileceğiniz ve her yerden bu bilgilere ulaşabileceğiniz bir sistem. SafeSync ile tüm fotoğraflarınızı ve bilgilerinizi tek bir yerde güvenle saklayabilir ve donanım bağımsız bu içeriğe erişebilirsiniz. Birden çok kullanıcı tarafından da kullanılabilen SafeSync, son derece güvenli ve rahat kullanılabilen geleceğin depolama çözümü. İnternet üzerinde bir depolama imkanı sunan SafeSync, tüm dosyalarınızı bilgisayarınız, akıllı telefonunuz ve tabletiniz arasında sorunsuz bir şekilde eşitlemenizi de sağlıyor. Türkçe arayüz desteği ile kullanımı ve erişilmesi son derece kolay olan bu çözüm sayesinde, fotoğraflarınıza istediğiniz her yerden ve internet bağlantısı olan tüm cihazlardan erişebilirsiniz.

SafeSync Nasıl Çalışıyor?

SafeSync web tabanlı bir bulut bilişim çözümü. Siz kullanacağınız kapasiteye göre yıllık bir ücret ödüyorsunuz. Kişisel olarak bu kullanabileceğiniz kapasiteler 20GB, 50GB veya 100GB. Tabi bu kapasiteleri daha da artırmak sizin elinizde… Web sitesi üzerinden kayıt oluyorsunuz ve bilgisayarınıza ya da tabletinize SafeSync yazılımı otomatik olarak yükleniyor. Daha sonra buraya aktarılmasını istediğiniz dosyaları, fotoğrafları ve diğer dokümanlarınızı sadece bir iki tıklama ile basitçe seçiyorsunuz. Bir kez seçtiğiniz klasörler içerisinde herhangi bir değişiklik yaptığınız anda sistem bunu SafeSync içerisinde depolanan verileriniz içinde yapıyor. Kısaca tüm verilerinizi eşitliyor. SafeSync gerçekten cihaz bağımsız bir sistem… İster MAC ister PC ya da tablet veya akıllı telefon… Hepsinden SafeSync üzerindeki kritik bilgilerinize ve fotoğraflarınıza anında ulaşabilirsiniz.

Android, iPhone ve iPad’lerde kullanılabilen SafeSync mobil ve masaüstü PC’ler için olan sürümü sayesinde kullanıcılar, çektikleri fotoğrafları yükleyebiliyor, müzik ve videoları doğrudan bağlanarak oynatabiliyor, fotoğrafları ya da önemli dokümanları görüntüleyebiliyor, istedikleri kişilerle kolayca paylaşabiliyorlar.

SafeSync deneyimi için tıklayınız!

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0