Fujifilm Objektifleri Uygulamalı Deneyin

​Fujifilm’in X bağlantılı objektif dizisi; sabit odak uzaklıklı türlerden çok yönlü ve seyyar zoom objektiflere kadar 16 farklı modelden oluşuyor.

Nikon’dan iki yeni objektif
Canon TS-E 24mm f3.5L II
Zeiss Otus 28mm f/1.4

X serisi fotoğraf makineleriyle başarı yakalayan ve profesyonellerin yakından takip ettiği modelleri olan Fujifilm, www.fujifilmxmount.com/comparison/tr/ internet sitesinden X serisiyle uyumlu objektiflerin teknik tüm detaylarını uygulamalı olarak test etme imkanı veriyor.

Fujifilm - X_lensFujifilm’in X bağlantılı objektif dizisi; sabit odak uzaklıklı türlerden çok yönlü ve seyyar zoom objektiflere kadar 16 farklı modelden oluşuyor. Daha farklı çekim imkanları sunmak adına geliştirilen yeni objektiflerin de önümüzdeki yıl dahil edileceği X bağlantılı objektif grubu, fotoğrafçıların çok çeşitli konularda en yüksek görüntü kalitesine ulaşmalarına imkan sağlıyor.

Test sayfasında; her bir objektifin özellikleri, en uygun kullanım ayarlarıyla kullanım alanları detaylı olarak anlatılıyor. Ayrıca, satın alma planı yaptığınız objektifin yanı sıra mevcut objektifinizi sınayarak diyafram değerlerinin resme nasıl etki ettiğini birebir örneklerle görebiliyorsunuz. Örnek çekimlerde; tüm diyafram basamakları ve odak uzaklığındaki azami diyafram açıklığı kullanıldığı gibi, optik kaydırmalı (zoom) objektifler için 3-4 farklı odak uzaklığı da kullanılıyor.

İnternet sitesinde sunulan ayrıcalıklardan biri de; X serisi fotoğraf makinelerini kullanan profesyonellerin, kullandıkları objektifleri anlatmaları. Fotoğraf sanatçıları;  kullandıkları objektifleri, teknikleri ve sonuçları ayrıntılarıyla paylaşıyorlar.

http://fujifilmxmount.com/comparison/tr/

YORUMLAR

WORDPRESS: 0