Gazella Fotoğraf Turları Başlıyor

Gazella Tur geleneksel tur anlayışına yenilikler getirmeye devam ediyor. Türkiye’de fotoğraf sanatının önde gelen isimlerinin eşliğinde düzenlenen fotoğraf turlarıyla katılımcılar hem fotoğraf çekmenin sırlarını öğrenecek hem de dünyanın keşfedilmeye değer yerlerine farklı yolculuklar gerçekleştirecekler.

Gizemli ve otantik bir dünya: Vietnam
Siirt foto safari yarışması sona erdi
UNESCO Turkey Photo Safari Başlıyor!

25 yılı aşkın turizm deneyiminden yola çıkan Gazella, geleneksel tur anlayışına yenilikler getirmeye devam ediyor. Türkiye’de fotoğraf sanatının önde gelen isimlerinin eşliğinde düzenlenen fotoğraf turlarıyla katılımcılar hem fotoğraf çekmenin sırlarını öğrenecek hem de dünyanın keşfedilmeye değer yerlerine farklı yolculuklar gerçekleştirecekler. Bu özel turlardan en yakını Faruk Akbaş önderliğinde 14-23 Nisan tarihinde Vietnam’a düzenlenecek. Ardından 4-10 Haziran tarihlerinde Kenya, 18-26 Ağustos tarihlerinde Sri Lanka, 20-27 Ekim tarihlerinde Nepal ve 17-25 Kasım tarihlerinde Küba’da turlar gerçekleşecek.

gazellafotograf turu - Gazella Fotoğraf Turları Başlıyor

Turlarda gün boyu gezecek olan katılımcılar, akşamları ise gün boyu çektikleri fotoğrafları Faruk Akbaş ile birlikte değerlendirecekler. Her akşam düzenlenecek olan atölye çalışmaları ile gezginler her gün fotoğraf sanatına dair daha fazla bilgiye sahip olacaklar. Gezi sonunda foto-gezginler yaşamlarına unutulmayacak anılar kattıkları gibi kadrajlarında da ustalaştıklarını, çekimlerde maksimum keskinlik yakaladıklarını, daha güzel kompozisyonlar oluşturduklarını, çiçek veya böcek gibi yakın plan çekimlerinin reflekse dönüştüğünü görecekler.

İlk durak Vietnam!

Doğal yaşamın olduğu gibi gelenek ve göreneklerin de yıllardır değişmediği Vietnam kültürel dokusuyla fotoğraf severler için gerçek üstü kareler sunuyor. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunana Ha Long Bay’ın eşsiz doğasından Mekong Yaylası’na kadar her noktasında harika fotoğraflar çekilecek. Vietnam turu 14-23 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek.

Yaz ayında rüya ülke Kenya

Yaşadığımız modern dünyanın sınırlarının olmadığı topraklara sahip Kenya’nın muhteşem coğrafyasında, fotoğrafçılar gördükleri her kareyi ölümsüzleştirmek isteyecekler. Geleneklerini sürdüren kabileleri, flamingo nüfusunun en yoğun olduğu Nakuru Gölü’nü ve safari denince ilk akla gelen “büyük beş”i barındıran rüya ülke Kenya, 4-10 Haziran tarihleri arasında katılımcıları bekliyor olacak.

Asya’nın en güzel yeri: Sri Lanka

Doğal yaşam ve tarihi tapınakların merkezi Sri Lanka’da katılımcılar birçok tapınağı ziyaret edecek ve mimari açıdan alışılmadık görüntülere şahit olacaklar. Belgesellerde görülen hayvanların iç dünyasını yakından fotoğraflama şansını elde edecekler. Katılımcılar 18-26 Ağustos arasında düzenlenen Sri Lanka turuyla gerçek bir safari deneyimini yaşayacaklar.

Çin ve Hindistan arasında bir güzellik: Nepal

Budist ve Hindu tapınaklarıyla Nepal, katılımcılara gizli bir keşif imkanı sunuyor. Güzel doğasıyla değişik aktivitelere de ev sahipliği yapan Nepal, fotoğrafçılar için eşsiz manzara fotoğrafları sunuyor. Nepal gezisinin tarihleri ise 20-27 Ekim 2012 olarak belirlendi.

Kasım ayında Che’nin toprakları

Hala kapitalizmden ve dünyanın kalıplaşmış formlarından uzak bir yaşam sürdürülen Küba’da her saniye bir fotoğraf karesine dönüşebiliyor. Klasik Amerikan arabalarıyla gezilen Malecon Bulvarı’ndan masmavi sahillere uzanan turun her anı unutulmayacak bir anıya dönüşecek. Ayrıca Küba Ulusal Sanat Okulu’nda Kübalı fotoğrafçılarla tanışarak, katılımcılar ufuklarını genişletecekler. Küba turu 17-25 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek.

Her turun sonunda katılımcılara eşlik eden fotoğrafçı tarafından seçilecek olan en iyi fotoğraf, çeşitli fotoğraf ve gezi dergilerinde yer alacak. Böylece fotoğrafçılar ilk profesyonel deneyimlerini edinmiş olacaklar. Fotoğraf turlarına, fotoğraf ile ilgilenen ve başlangıç seviyesinin üstündeki herkes katılabiliyor. Turlar hakkında detaylı bilgilere www.gazella.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0