İnceleme: LaCie 2big Dock Thunderbolt 3 16TB

LaCie’nin en yeni depolama cihazı 2big Dock 16TB’lık modeli inceleme konuğumuz oldu.

İnceleme: Intenso PD10000/PD20000 Powerbank
İnceleme: Epson EcoTank L850
Panasonic 35-100mm f/2.8 İncelemesi

LaCie’nin en yeni depolama cihazı 2big Dock 16TB’lık modeli inceleme konuğumuz oldu. LaCie 2big serisinin yeni bir modeli olan “2big Dock” hem donanım hem de biraz sonra anlatacağımız diğer özellikler açısından özellikle fotoğraf severlerin dikkatle ele almaları gereken bir ürün.

LaCie 2big Dock - İnceleme: LaCie 2big Dock Thunderbolt 3 16TB

Öncelikle 2big Dock ürün ailesinin 2big olanlara göre çok daha şık gözüktüğünü ve biraz daha küçük olduğunu söylemeliyim. Ürünün dış malzemesi bile kaliteli bir cihaz aldığınızı size ilk başta hissettiriyor. Tabi sonuçta bu tür bir depolama cihazını kimse sadece dış malzemesine ve tasarımına bakarak almaz. Ancak yine de bize göre bir artı puanı hak ediyor.

Fotoğrafçılar için gerçek bir depolama çözümü…

Yüksek kapasite ve yüksek hızda veri transferi için tasarlanan LaCie 2big Dock, iki adet Thunderbolt 3.0 girişine sahip. Böylece yüksek kapasiteli veriler USB 3.0 ve hatta Thunderbolt 1-2 bağlantısına göre çok daha hızlı aktarılabiliyor. 2 adet Thunderbolt 3.0 girişinden başka, Display Port, USB 3.0 ve USB 3.1 (USB-C) bağlantıları bulunuyor. Display Port bağlantısı ile 2K/4K veya Full HD monitörlere direkt bağlanabiliyor.

2bigdock - İnceleme: LaCie 2big Dock Thunderbolt 3 16TB

Hem MAC hem PC ile sorunsuz çalışabilen yeni hard diskin ön yüzünde bir adet USB 3.0 girişi bulunuyor. Buradan fotoğraf makinesi, cep telefonu ve tablet gibi mobil cihazlarınızı şarj edebilir ve fotoğraflarınızı yedekleyebilirsiniz. Yine ön yüzündeki SD ve CF kart girişleri ile fotoğraflarınızı kolayca ve çok hızlı bir şekilde aktarabilirsiniz.

Otomatik Yedekleme

RAID 0 ve RAID 1 şeklinde yapılandırılabilen Lacie 2big Dock, LaCie RAID Manager V2 yazılımı sayesinde kolayca yönetilebiliyor. RAID 0 şeklinde kullanıldığında hard diski tam kapasite ile kullanabilir, video düzenleme için daha yüksek hızlar elde edebilirsiniz. RAID 1 yapılandırmasında ise içerisindeki iki adet diskten biri güvenli yedekleme için kullanılır. Böylece verileriniz otomatik olarak yedeklenir. Siz bu yedekleme esnasında hiçbir aksama veya kesinti yaşamadan işlerinize aynen devam edebilirsiniz.

Ürünlerde 7200RPM (256MB cache) Seagate Ironwolf Pro disk kullanılıyor ve bu sayede çok daha güvenli ve 7×24 kayıt yapılabiliyor. Seagate Ironwolf Pro diskler sayesinde RV sensörü ile önemli bir özellik daha kazanılıyor. Herhangi bir titreşimde okuma ve yazma devam ediyor. Bu özel seri diskler içerisinde matlaşmayı önleyici metaryaller sayesinde oksitlenmeden uzun yıllar calışabiliyorsunuz.

LaCie 2big Dock Back of Box Hi Res - İnceleme: LaCie 2big Dock Thunderbolt 3 16TB

Ücretsiz 5 yıl veri kurtarma hizmeti: Rescue

İlk duyduğumda kulaklarıma inanamadığım, gerçekten müthiş bir hizmet daha sunuluyor bu ürünle birlikte. Doğal afet, mekanik arıza veya herhangi bir kaza esnasında oluşabilecek veri kaybına karşı 5 yıl ücretsiz veri kurtarma hizmeti veriliyor. Rescue diye tanımlanan bu hizmet ile diski zarar gören ve verilerine ulaşamayan kullanıcılar internet üzerinden dolduracakları form ile diskin kendilerinden alınmasını sağlıyor. Daha sonra yurt dışındaki veri kurtarma merkezine ücretsiz olarak gönderilen diskte yer alan içerikler kurtarılabiliyorsa (duyduğuma göre %95 civarında başarı sağlanıyormuş) sadece 15 iş gününde kullanıcıya ulaştırılıyor.

Sorduğunuz ilk soruyu duyar gibiyim, “tüm bu hizmetler ücretsiz mi?”. Cevap şaşırtıcı ama EVET.

Gerek bağlantı imkanları gerekse de üründe kullanılan hard disk ve diğer çözümler ile depolama konusunda gerçek bir çözüm isteyen profesyonellerin tercih edebileceği bir ürün olan 2big Dock 8TB, 12TB, 16TB ve 20TB’lık kapasitelerde satışa sunuldu.

LaCie 2big Dock Thunderbolt 3 16TB Genel Özellikler:

 • 16TB Kapasite (2x8TB)
 • 2 x Thunderbolt 3.0 | 1 x USB-C
 • 1 x USB 3.0 | 1 x DisplayPort
 • CompactFlash – SD Kart Yuvası
 • RAID 0, 1 ve JBOD’u destekler
 • Önceden Yapılandırılmış HFS + RAID 0
 • Donanım RAID Denetleyicisi
 • Veri Aktarımı Hızları 450 MB/sn’e kadar
 • Ön yüzdeki USB girişinden mobil cihazları şarj edebilir
 • PC ve Mac uyumlu
 • Seagate Ironwolf Pro disk ile 7×24 çalışma
 • 7200 RPM, 256MB cache bellek
 • RV titreşim sensörü
 • 5 yıl boyunca ücretsiz data kurtarma servisi

YORUMLAR

WORDPRESS: 0