İnceleme: Manfrotto LYKOS

İnceleme: Manfrotto LYKOS

Manfrotto LYKOS adını taşıyan yeni bir LED ışık serisini satışa sundu. LED ışıkların 2 modeli bulunuyor. “Bicolor” ve “Daylight” adındaki modellerin temel farkı, Bicolor modelinde renk sıcaklığını da istediğiniz gibi değiştirebilmeniz.

WD My Passport Wireless Neden Gerekli?
İnceleme: Kingston Canvas React 64GB
İnceleme: SanDisk iXpand Mini Flash Sürücü

LED ışık kullanarak fotoğraf ve video çeken fotoğrafçıların sayısı artarken bu konuda firmalarda boş durmuyor. Uzak Doğu kökenli pek çok firma LED ışık konusunda irili ufaklı pek çok ürün çıkarsa da bu konuda ciddi bir araştırma geliştirme sürecinden sonra pazara sürülen ürünler de var. LED aydınlatma konusunda daha önce de çeşitli ürünleri satışa sunan Manfrotto bu kez oldukça iddialı yeni bir ürünü satışa sundu.

uuid-1800px-inriverimage_395296LYKOS adını taşıyan bu LED ışıkların 2 modeli bulunuyor. “Bicolor” ve “Daylight” adındaki modellerin temel farkı, Bicolor modelinde renk sıcaklığını da istediğiniz gibi değiştirebilmeniz. Manfrotto’nun bu yeni LED ışıklarından “Daylight” modelini biz de inceledik.

uuid-1800px-inriverimage_395320Güçlü Işık Çıkışı – Kaliteli Malzeme

LYKOS kompakt ve taşınabilir boyutları korurken inanılmaz ışık çıkışı (1600lux@1m) sunuyor. Bu haliyle de doğal olarak fotoğrafçılar ve kameramanlar için ideal bir çözüm olarak göze çarpıyor. Piyasada bulunan pek çok LED ışığa göre daha pahalı olan ürünün kutusunu elinize alır almaz ve açmaya başlayınca çekim yapmadan bile aradaki farkı anlayabiliyorsunuz. LYKOS’un malzeme kalitesi ve ergonomisi oldukça iyi. Tek bir LYKOS’la bile mekanınızı neredeyse küçük bir stüdyo dönüştürmeniz sadece birkaç saniyenizi alıyor. Ürünle birlikte elektrik kablosu ve adaptörü de geliyor. Ürün lityum iyon L-type pil ile de çalışıyor. Böylece dış mekanlarda da sorunsuzca fotoğraf ve video çekmek mümkün oluyor. LYKOS’da kullanılan LED ışıklar son yenilikleri beraberinde getiriyor ve renk doğruluğunu garanti ediyor.

20160320_152955 kk

Samsung Galaxy S7 ile çekilmiştir.

Kolay Kullanım – Aksesuar Çeşidi

Işık üzerinde bir açma-kapama düğmesi, ışık şiddetini ayarlayabileceğiniz bir dimmer ve küçük LCD ekran bulunuyor. Ekranda pil durumunu ve gücün % kaç kullanıldığını görebiliyorsunuz. Işığı açmak için açma-kapama düğmesine 1 saniye süre ile basmanız yeterli oluyor. Kapatmak için de aynı şekilde… Işık ile birlikte 3 tane de filtre geliyor. En dikkat çeken ayrıntı ise Manfrotto LYKOS ile birlikte gelen tripod ve flaş kızağı bağlantı kafası. Tamamı metal olan bu minik kafa şimdiye kadar bu tür ürünler içerisinde gördüklerimizin en kalitelisi.

IMG_2837 k IMG_2832 kOpsiyonel olarak satılan Bluetooth dongle ile akıllı telefon ve tablet üzerinden de cihazı uzaktan kontrol etmeniz mümkün.

Özetle Manfrotto LYKOS, güçlü ışık çıkışı, kaliteli malzemesi, ergonomik tutma kolu, elektrikle çalışabilme özelliği, renk doğruluğu, sağlam tripod-flaş kızağı bağlantı kafası gibi özellikler ile profesyonellerin ilgisini mutlaka çekecektir.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0