İnceleme: Samsung Galaxy S7

İnceleme: Samsung Galaxy S7

Samsung'un 12MP Çift Piksel (Dual Pixel) kameraya sahip yeni akıllı telefonu Galaxy S7 modelini sizler için inceledik. Düşük ışık performansı, hızlı oto fokus, geniş ekran ve gelişmiş teknik özellikleri ile Galaxy S7 mobil fotoğrafçıları mutlu edecek gibi görünüyor.

İnceleme: Zhiyun Smooth 4
İnceleme: vivo Y70
vivo X50 Lite ile ilk deneyim

Yazı ve Fotoğraflar: Ömer Serkan Bakır

Samsung’un henüz piyasaya yeni çıkan akıllı cep telefonu Galaxy S7’nin kamera özelliklerini bir süredir test ediyoruz. Bu incelemelerimiz sonucunda da bazı detayları ve örnek fotoğrafları sizlerle paylaşmak istiyoruz. Oldukça sade ve şık tasarımı, gelişmiş teknik özellikleri bir kenara bizi şimdilik sadece kamera performansı ve görüntü kalitesi açısından neler yapabileceği ilgilendiriyor.

kamera2 - İnceleme: Samsung Galaxy S7Cep telefonu firmalarının pazarlama açısından çok önem verdikleri kamera özellikleri Samsung’un yeni telefonları Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge’de de ön planda… Özellikle düşük ışıkta daha net ve parlak fotoğraflar çekilebildiği hemen hemen bütün duyurularda kullanıldı. Biz de hem düşük ışık performansını hem de farklı ISO değerlerindeki bazı sonuçları detaylı olarak inceledik.

kamera1 - İnceleme: Samsung Galaxy S712MP Çift Piksel (Dual Pixel) Kamera

Galaxy S7’de ilk kez yer alan 12MP Çift Piksel (Dual Pixel) kamera bulunuyor. Tüm pikseller fotoğraf sensöründe bir yerine iki fotodiyotla işleniyor, bu da yüksek fotoğraf kalitesi anlamına geliyor. Çift Piksel Sensörü, gözlerimiz gibi doğru ve hızlı bir odaklama imkanı da sunuyor. Daha geniş diyafram açıklığı ile aydınlık lens sunan Çift Piksel teknolojisi ve daha büyük pikseller sayesinde kamerada, düşük ışık koşullarında bile çok daha hızlı perde (shutter) sürati ve çok daha isabetli otomatik odaklanma (autofocus) özelliği yer alıyor. Yeni kamera modu Motion Panorama, geleneksel panoramik fotoğraflara hareket katıyor, kullanıcılara sürükleyici bir görsel deneyim sunuyor.

s7 - İnceleme: Samsung Galaxy S7Yağmur altında da fotoğraf çekebilirsiniz!

Test ettiğimiz Galaxy S7 modeli 5.1 inçlik oldukça kaliteli bir ekrana sahip. Çekilen fotoğraf ve videolar bu ekranda gerçekten oldukça güzel görünüyor. Ayrıca ekranın dokunmatik hassasiyetini burada anlatmak gerçekten çok zor… Mutlaka test etmeniz gerek! Bu arada hem Galaxy S7 hem de Galaxy S7 edge su ve toza dayanıklı olarak tasarlanmış. Artık şiddetli yağmur altında fotoğraf çekmekten kaçınmanıza gerek yok!

Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge, microSD kart yuvasına sahip. Böylece çekeceğiniz fotoğraf ve videoların depolanmasını da dert etmenize gerek yok.

Galaxy S7’de kullanılan seri çekim modu da oldukça iyi. Genellikle bir doğum gününde tam pasta üflenirken fotoğraf çekilmek istenir ve telefonların geç tepki süreleri nedeniyle ya o anın öncesi ya da sonrasına ait bir görüntü yakalanır. Yeni telefonlarda kullanılan seri çekim modu, siz deklanşöre basmadan hemen önce yaşanan üç güzel saniyeyi yakalar ve çeker. Böylece sabit fotoğraf olarak saklamak istediğiniz anı kendiniz seçebilirsiniz.

test1 k - İnceleme: Samsung Galaxy S7 e3 - İnceleme: Samsung Galaxy S7RAW Görüntü Formatı

Galaxy S7 ile fotoğraf çekerken farklı görüntü formatları ve çözünürlükleri kullanılabiliyor. Tam çözünürlük değeri olan 12MP fotoğraf çekmek isterseniz ekran boyutu 4:3 oluyor. 16:9 tam ekran fotoğraf çekmek isterseniz çözünürlük değeri 9.1MP’e düşüyor. Galaxy S7’de Pro Mod’da ayarlanabilen poz ölçüm modu seçeneği de var. Orta ağırlıklı, matris ve spot ölçüm yapmak mümkün. Bu arada RAW dosya formatında sıkıştırmasız da fotoğraf çekilebiliyor.

20160316 164322 - İnceleme: Samsung Galaxy S7Selfie severlere…

Tabi Galaxy S7’de selfie tutkunları da unutulmamış. Ön kamera 5MP çözünürlüğe sahip ve geniş açı selfie denilen 120 derecelik tek bir fotoğrafta herkesi tek kare içerisine sığdırmak mümkün. Fotoğrafta ışık çok önemlidir. Aynı şekilde portre ve selfie çekimlerinde de… Galaxy S7’de ön flaş, tüm sAMOLED ekranı kullanır ve ışığı eşit olarak dağıtarak yüzünüzü yumuşak bir parlaklıkla aydınlatır. Bu da daha doğal selfie fotoğraflar elde etmenizi sağlar.

Samsung Galaxy S7 ile 1920×1080 modunda çekilmiş bir videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Neleri sevdim:

+ Hızlı otomatik fokus

+ Loş ışık performansı

+ Doğru poz dengesi

+ Ekran hassasiyeti

+ Yakın çekim performansı

+ Doğru renk ayarı (WB)

+ Video çekim ve tepki süresi

Neleri sevmedim:

– Pil ömrü

– “+/-“ poz düzeltmesinin zor yapılması

– Pro Mod ayarlarının kolay seçilememesi

– Yüksek fiyatı

– Yüksek noise

Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge kamera özellikleri hakkında detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Büyük Mesaj

YORUMLAR

WORDPRESS: 0