Nikon’dan Yeni Full Frame D750

Nikon’dan Yeni Full Frame D750

Nikon yeni full frame DSLR modeli D750'yi duyurdu. Yenilenen sensör ve geliştirilmiş diğer özellikleri ile giriş seviyesinde full frame DSLR arayanlar için iddialı bir model...

İnceleme: Canon EOS 6D Mark II
120 Farklı Gövde Renkli Pentax K-50
Nikon D800 “36 milyon piksel”

Nikon çok yönlü ve çevik D750'yi tanıtıyor. Fotoğraf fırsatlarını artırmak ve yükünüzü hafifletmek için tasarlanan Nikon D750, çekim yapılan konuma veya koşullara bağlı olmaksızın harika tam çerçeve görüntüler sunar. Yeni tasarlanan FX biçimli sensör, yüksek ISO'larda her zamankinden daha net sonuçlar ile yüksek bir görüntü kalitesi sunar. Son derece hassas AF performansı, 6,5 fps'ye kadar arka arkaya çekim hızı ve 1080/60p hızında Tam HD film kaydı ve değişken açılı ekranı size kendinizi ifade konusunda özgürlük sunar. Dahili Wi-Fi, FX biçimli etkileyici fotoğrafları anında paylaşmayı çok kolaylaştırır. Nikon’un Picture Control 2.0 özelliği, hem durağan görüntüler hem de videolar için harika görüntü işleme ve iyi optimizasyon esnekliği sağlar.

D750 24 120 front - Nikon’dan Yeni Full Frame D750

Tamamen yeni 24,3 milyon piksel sensör tüm ışık duyarlılıklarında net performans ile geniş dinamik aralık sağlar. Böylece çarpıcı keskinliğe ve zengin renk tonlamasına sahip görüntüler sunar. 100–12800'lik ISO aralığı, 50–51200 (eşdeğer) aralığına kadar genişletilebilir. Nikon’un EXPEED 4 görüntü işleme motoru da hem fotoğraflar hem de videolar için görüntü işleme sürecinin üst düzey olmasını sağlar. Hızlı hareket eden konuları yakalamak için ihtiyacınız olan esneklik, fotoğraf makinesinin -3 EV'ye kadar duyarlı olan üstün Multi-CAM 3500FX 51-noktalı AF sistemi sayesinde sağlanır. Fotoğraf makinesinin FX ve DX biçimlerinde 6,5 fps'ye kadar olan çekim hızları ile birleştiğinde tüm bu özellikler hedefinize kilitlenip mükemmel netliğe sahip tam çözünürlüklü görüntüler yakalamanıza olanak tanır. Ayrıca, Nikon'un yeni Grup Alan AF modu sayesinde yüksek kontrastlı veya dikkat dağıtıcı arka planların önündeki nispeten küçük konular çekilirken hızlı çekim ve gelişmiş arka plan yalıtımı olanağı sunulmaktadır.

Görüntünüzü özgürleştirin

Sağlam eğimli ekranı ve dahili Wi-Fi donanımlı D750, fotoğrafçılara üstün esneklik sunar. Eğimli ekran açılır ve 90 dereceye kadar yukarı veya 75 dereceye kadar aşağıya döner, bu da benzersiz görüş açılarından kolaylıkla fotoğraf ve film çekmenizi sağlar. Çekim sırasında, bu 8,0 cm (3,2 inç), 1229k noktalı, renk ayarlı ekran, kişisel çalışma tercihinize bağlı olarak renk dengesini ve parlaklığı dilediğiniz şekilde değiştirmenize imkan sağlar. Dahili Wi-Fi işlevi, uyumlu bir akıllı telefon veya tablet yoluyla etkileyici tam çerçeve fotoğraflar yükleyebileceğiniz veya fotoğraf makinesini akıllı cihazınız yoluyla uzaktan bırakabileceğiniz anlamına gelir. Ücretsiz Wireless Mobile Utility uygulamasını indirmeniz yeterlidir.

Film yapma özgürlüğü

İlham sizi çağırdığında etkileyici video kareleri yakalamak için D750'nin hızından, gücünden ve becerilerinden yararlanın. Nikon’un D Film özelliği, önemli ölçüde azaltılmış kumlanma, hare ve yanlış renk ile 50p/60p kare hızlarında Tam HD (1080p) filmler kaydederek birden çok çerçeve biçimlerinde yayın kalitesinde video sunar. Özel film menüsü, tüm film ayarlarını tek bir yerde saklamanızı sağlayarak çekimi kolaylaştırır. Elektronik diyafram kayıt sırasında kontrol edilebilir ve fotoğraf makinesi temiz bir HDMI çıkışına sahiptir. Ayrıca tam çözünürlükte video görüntülerini aynı anda hem fotoğraf makinesine hem de harici kayıt cihazına kaydedebilirsiniz. Çalışmak istediğiniz ISO ayarlarını ISO 100'den ISO 51200'e kadar (eşdeğeri) yapılandırabilir veya M modunda çekim yaparken maksimum Otomatik ISO aralığını ISO 200'den artırabilirsiniz. Nikon'un 3B kumlanma azaltma özelliği, yüksek duyarlılık düzeyinde çekim yapılırken rastgele kumlanmayı, dağılmayı ve ışık titremesini azaltır. Zebra modu, fotoğraf makinesinin ekranında tam olarak nerelerde parlak noktaların oluştuğunu gösterir. Üstün ses kontrolü ses kaydını geliştirirken genel olarak daha fazla esneklik sunar: Bir stereo mikrofon girişi ve ses çıkışı, hem çekimden önce hem de çekim sırasında ses düzeylerinde ayrı ayrı ince ayar yapmanıza olanak tanır. Dahili mikrofonla kayıt yaparken ses aralığını (geniş/ses) seçebilir ve rüzgar sesini azaltabilirsiniz.

D750 back.low  - Nikon’dan Yeni Full Frame D750

Tam çerçeve taşınabilirlik

Üstün ergonomisi, hafif hava sızdırmaz, takviyesiz yapısı ve enerji tasarrufu yapan tasarımı, D750'nin gerçek bir tam çerçeve fotoğraf makinesi özgürlüğü sunmasını sağlar. Makinedeki sağlam tutucu, elinizin boyutu ne olursa olsun fotoğraf makinesinde güvenli bir tutuş sağlar ve fotoğraf makinesini uzun süre yorulmadan rahatça tutmanızı kolaylaştırır. Kevlar/karbon fiber kompozitinden üretilen deklanşör birimi 150.000 basış ile test edilmiştir ve ultra kompakt ve hafif Li-ion şarj edilebilir EN-EL15 pilinin tek şarjıyla 1230'a kadar fotoğraf ve 55 dakikaya kadar film² çekebilirsiniz.

Total Digital Imaging System

D750 ile çekim yapın ve Nikon’un Total Imaging System kavramının gücünü değerlendirin. Geniş NIKKOR objektif aralığı ile D750’nin 24,3 MP sensörünün tam potansiyelini ortaya çıkarın. Olağanüstü yüksek çözüm gücüne sahip NIKKOR objektifler, farklı alanlardaki tüm fotoğrafçıların taleplerini karşılar. Nikon'un endüstri lideri Creative Lighting System özelliği ile tamamen uyumlu olan D750, hem fotoğraf makinesinde hem de bağımsız olarak yaratıcı flaş fotoğrafçılığına imkan sağlayan bir dizi çok yönlü Speedlight flaş birimi ile birlikte çalışabilir.

Temel özelliklerin özeti:

Yeni 24,3 MP FX biçimli sensör: Harika görüntü ayrıntılarının yanı sıra olağanüstü kesme esnekliği sunar.

Göz alıcı ışık duyarlılığı: ISO aralığı 100–12800'den 50–51200'e (eşdeğeri) artırılabilir.

Üstün AF performansı: Multi-CAM 3500FX 51 noktalı AF sistemi 9 nokta, 21 nokta ve 51 noktayı kapsayan ayarlarla yapılandırılabilir ve -3 EV'ye (ISO 100, 20 °C/68 °F) kadar hassastır.

Grup Alan AF modu: Zorlu ışık koşullarında bile hızlı çekim ve gelişmiş arka plan yalıtımı.

Sağlam eğimli ekran: açılır ve 90 dereceye kadar yukarı, 75 dereceye kadar aşağı eğilir.

Dahili Wi-Fi: Uyumlu bir akıllı telefon veya tablet yoluyla etkileyici tam çerçeve fotoğraflar yükleyin.

6,5 fps'ye kadar arka arkaya çekim hızı: FX ve DX biçimlerinde 6,5 fps'ye kadar kusursuz tam çözünürlüklü resimler.

Çok alanlı D Film: FX ve DX biçiminde 50p/60p hızında Full HD (1080p) filmler. Çekim sırasında ISO 100'den ISO 51200'e (eşdeğeri) erişin; deklanşör hızını, diyaframı ve ses düzeylerini de kontrol edin. Özel film menüsü, tüm film ayarlarını tek bir yerde saklamanızı sağlar.

EXPEED 4: Kaliteli sonuçlar için fotoğraf makinesinin genel performansını artırır.

Picture Control 2.0: Maksimum dinamik aralık için Düz ayarını kullanarak üretim sonrasına kalan işlerinizi kolaylaştırın; Netlik özelliğiyle ayrıntılarda ince ayar yapın.

Renk ayarlı ekran: Yansıtma yapmayan, 8,0 cm (3,2 inç), 1229k noktalı RGBW LCD ekran. Renk dengesini ve parlaklığı dilediğiniz gibi ayarlayın.

Enerji tasarrufu sağlayan tasarım: EN-EL15 pilin tek şarjıyla daha uzun süre çekim yapın.

Tam çerçeve taşınabilirlik: Üstün ergonomisi, hafif hava sızdırmaz, takviyesiz fotoğraf makinesi gövdesi, gerçek tam çerçeve özgürlüğü sunmak için bir araya geliyor.

Yaratıcı modlar: Yüksek Dinamik Aralık, fotoğraf makinesinde zaman aralığı işlevi, Özel efektler ve Sahne modları ile efektler ve sınırsız sürekli çekim.

Depolama medyaları: İki SD kart yuvası sorunsuz bir çekim deneyimi sağlar. Her iki kart yuvası da yüksek kapasiteli SDXC ve UHS-I kartları ile uyumludur.

Uzaktan işlem: Kablosuz çekim üzerinden kontrolü ele alın, WR-R10 Kablosuz Alıcı ve WR-T10 Kablosuz Verici kullanın ya da WR-1 Kablosuz Uzaktan Kumanda ile fotoğraf makinesi ayarlarınızı kontrol edin. Ethernet'e ve kablosuz LAN'a bağlanmak için isteğe bağlı UT-1 Veri Aktarıcısı ile WT-5 Kablosuz Verici kullanın.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0