Olympus Dayanıklı TG Serisi

Olympus Dayanıklı TG Serisi

Olympus’un zor hava koşullarına dayanıklı ve sualtında fotoğraf çekebilmenizi sağlayan TG serisi yenilendi. İşte bu makineler arasında Olympus'un yeni amiral gemisi Stylus Tough TG-2 serisi.

Canon PowerShot G12
Hasselblad’dan Farklı Zevklere “Stellar”
Sony PXW-Z150 4K video kamera

Olympus’un zor hava koşullarına dayanıklı ve sualtında fotoğraf çekebilmenizi sağlayan TG serisi yenilendi. İşte bu makineler arasında Olympus'un yeni amiral gemisi Stylus Tough TG-2 serisi. Önceden TG-1‘de olduğu gibi TG-2 de ışığı, dikkat çekici bir ekstra parlaklığa sahip, maksimum diyafram açıklığı 1:2.0 olan yüksek hızlı lensinden geçirerek sensöre ulaştırıyor. Makine ile arka plan bulanıklığını sevenler için, manuel diyafram açıklığı öncelik seçeneği, yakın plan ve makro sevenler için ise 1cm uzaktan fotoğraf çekebilme imkanı sağlanıyor. Elbette, TG-2, bisikletçiler ve dağcılar gibi dış mekan sevenleri şımartıyor. GPS takip sistemi, ağır çekim playback için 240fps yüksek hızda video kaydetme özelliği – ve hepsinden önemlisi darbeye, donmaya, çarpmaya, suya karşı dayanıklılığı – ile huzur veriyor.  Eğer makinenizi deniz seviyesinde kullanıyorsanız, Stylus TG-830 ve Stylus TG-630 daha düşük bütçeyle hızlı ve esnek bir alternatif sunar.

DI TG 2 black on  - Olympus Dayanıklı TG Serisi

Bu eğlenceli kompakt kamera; suyun 15 metre altındaki loş ışıktan, hızlı hareket eden ve otomatik olarak odaklanılan kış sporlarına ve doğal yaşamın büyüleyici ortamlarının yakın çekimlerine kadar her türlü durumda Full HD videoları ve görüntüleri bozulmadan iletir. Onun seçkin referansı; TruPic VI görüntü işlemcisi ve 12 milyon piksel, yüksek duyarlıklı ve arkadan aydınlatmalı CMOS sensöründen oluşan iHS teknolojilerini birleştiren süper parlak ve 1:2.0 oranında yüksek-hıza sahip (25-100mm) lensidir. 4x’ten 14x’e kadar büyülterek, görüntü kalitesinde gözle görülür bir kayıp olmadan etkin bir zoom yapabilirsiniz.

TG-2’ye sahip olmak genişletilebilirlik açısından büyük bir avantaj. Bütün aksesuarlarıyla en uç durumlarda bile daha geniş görüntü aralığını yakalamak için kendini ayarlayabilir. Örneğin, sualtında bile daha geniş çekimler yapan balıkgözü dönüştürücüsü veya zoomu 1.7x’e kadar arttıran tele dönüştürücüsü. Kameranın derin deniz kabiliyetini daha da arttırmak istiyorsanız, PT-053 sualtı kasası 45 metre derinlikte çekim yapmanızı sağlar.

DI TG 2 black - Olympus Dayanıklı TG Serisi

Stylus TG-830 ile de endişe duymanıza gerek yok. Stylus TG-830 100kg’a kadar ezilmeye, 10 metre derinliğe kadar suya, 2.1 metreye kadar darbeye ve -10°C dereceye kadar donmaya dayanıklıdır. Bazı açılardan, TG-830; bilgisayarınıza fotoğrafları indirmek için ideal olan hareketli nesneleri Full HD 1080/30p veya 1080/60i formatında pürüzsüz olarak kaydetme seçeneği ile TOUGH serisinin amiral gemisini bile geride bırakıyor. Alternatif olarak, aynı anda Full HD videolar ve 16 milyon piksel fotoğraflar yakalamak için Çoklu Kaydı kullanabilir veya aksiyon sahnelerinin etkili ağır çekim playbackleri için 120fps (HD)’de ya da 240fps yüksek hızlı video modunda kayıt yapabilirsiniz. Hangi formatta olursa olsun, GPS ve elektronik pusula; videolarınızı ve fotoğrfaları nerede çektiğinizi otomatik olarak kaydeder, böylece bunları kolaylıkla saklayabilir ve konumuna göre tekrar gözden geçirebilirsiniz. TG-2 gibi, TG-830 da 180 ülkede 700.000 önemli noktadan bilgi toplar ve hatta kameranın hangi yönde olduğunu kayıt eder.

Uygun fiyatlı bir ürün olan TG-630, Tough markasının görüntü kalitesini; çocuklara, suya, darbelere ve donmaya karşı dayanıklılığıyla birleştiriyor. Her gelecek nesil Tough kamerası gibi; iHS sensörü ve görüntü işlemcisi teknolojisiyle, 11 yaratıcı filtrenin yanı sıra Full HD ve yüksek kare hızında video kaydetmesiyle, fotoğraflarınızı tercihinize göre bulut veya sosyal paylaşım sitelerine aktarmayı zevk haline getiren FlashAir kablosuz cihazı ile olan uyumluluğuyla da övünmektedir.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0