Olympus SH-50

Olympus SH-50

Olympus’un iddialı kompakt fotoğraf makinesi SH-50, OM-D modelinde de yer alan 5 eksenli görüntü sabitleme teknolojisini kullanan ilk kompakt model oldu. SH-50, 24x optik zoom, iHS teknolojisi, 16 milyon piksellik CMOS sensör, TruePic VI görüntü işlemcisi, Full HD video kayıt gibi gelişmiş özelliklere de sahip.

Sony Cyber-shot RX100 V
Sony “Lens Kameralar” QX100 ve QX10
Canon PowerShot SX730 HS

Olympus’un iddialı kompakt fotoğraf makinesi SH-50, OM-D modelinde de yer alan 5 eksenli görüntü sabitleme teknolojisini kullanan ilk kompakt model oldu.

DI SH 50 black - Olympus SH-50

Bu yeni IS (görüntü sabitleme) teknolojisi, keskin fotoğraflar elde etme ile sınırlı değil. iHS teknolojisi ile birleştiğinde SH-50'yi zayıf ışıkta bile çekim yapabilen kabiliyetli bir makine haline getirir. iHS'in içerisinde; TruePic VI işlemcisi ile zayıf ışıklı ortamlarda ayrıntıyı artırmak ve noise oranını azaltmak için ihtiyaç duyacağınız yüksek duyarlığı ve hızı sunan arka aydınlatmalı CMOS sensörü bulunmaktadır. SH-50 (M) Manual Modu ile kendini geliştirmek isteyen fotoğraf meraklılarına enstantane-diyafram değerlerini de kolayca değiştirme imkanı sunar.

DI SH 50 silver - Olympus SH-50

En önemlisi de SH-50'nin yakın çekimler için dikkat çeken bir özelliği vardır. Makro tele objektif modu, büyüleyici pozlar ve Full HD videolar çekmek için 40 cm'ye kadar olan bir uzaklıktan en ince ayrıntılara zoom yapma fırsatı sağlar. Eğer videolarınızı 120fps yüksek hızlı video modunda kaydederseniz, HD olarak süper ağır çekimde oynatabilir ve çıplak gözle kaçırabileceğiniz anları yakalayabilirsiniz. 1080 Full HD çözünürlüğünde, SH-50 size 60i veya 30p formatında seçimler sunar.

SH-50 Teknik Özellikler:

24x optik zoom (25-600mm)

iHS Teknolojisi

16 Milyon piksel CMOS sensör

TruePic VI görüntü işlemcisi

3.0" 450.000 piksel dokunmatik LCD

Çifte Görüntü Sabitleyici (3 eksenli Fotoğraf IS)

Çok Hareketli Video Görüntü Sabitleyicisi (5 eksenli Hibrit Video IS)

60i/30p Full HD ve 120fps yüksek hızında HD videolar

Çoklu Kayıt

Fotoğraflı Video Klip

Teleobjektif Makro

Manuel Çekim Modu

Sihirli Filtre Video ve/veya Fotoğraf

Flaşlı portatif yıldız ışığı modu

HDR Ters Işık Ayarı

iAuto ve AF İzleme

Yüz Tanıma ve İleri GAT

Akıllı Panorama

Sahne Modları

Eye-Fi Kart uyumluluğu

FlashAir Kart uyumluluğu

Olympus Resim Paylaşımı (OI.Share)

USB-Pil Şarjı

Metal gövde

YORUMLAR

WORDPRESS: 0