Samsung Galaxy Gear

Samsung Electronics Samsung GALAXY deneyimini günlük yaşama daha da entegre edecek olan GALAXY Gear’ı tanıttı. Samsung GALAXY Gear akıllı cihaz bağlantısını, son teknolojiyi ve şık bir tasarımı tek bir premium aksesuarda bir araya getiriyor.

İnceleme: Amazfit T-Rex Pro
Samsung Gear S2
HONOR Watch GS Pro

Samsung Electronics Samsung GALAXY deneyimini günlük yaşama daha da entegre edecek olan GALAXY Gear’ı tanıttı. Samsung GALAXY Gear akıllı cihaz bağlantısını, son teknolojiyi ve şık bir tasarımı tek bir premium aksesuarda bir araya getiriyor.

Galaxy Gear 001 Front Mocha Gray - Samsung Galaxy Gear

Samsung GALAXY Gear kullanıcıların hem anı yaşamalarını hem de Samsung GALAXY cihazlarıyla kolayca bağlantı halinde kalmalarını sağlarken kullanıcıları çağrılar, metin mesajları, e-postalar ve uyarılar gibi gelen mesajlar hakkında da bilgilendiriyor. Samsung GALAXY Gear aynı zamanda bu mesajların önizlemesini görüntüleyerek kullanıcılara bu mesajları kabul ya da göz ardı etme olanağı da sunuyor. Gelen bir mesaj için kısaca göz atmaktan daha fazlası gerekiyorsa, kullanıcıların tek yapması gereken Samsung GALAXY cihazlarını almaları ve Smart Relay (Akıllı Aktarım) özelliği sayesinde tüm içeriği anında ekrana getirmeleri.

Akıllı cihaz kontrolleri sağlamasının yanı sıra, Samsung Galaxy GEAR kullanıcıların yaşamın anlamlı anlarını kolayca yakalamalarına yardımcı olacak çeşitli özellikler sunmaktadır. 1.9 Milyon piksellik bir kameraya sahip olan Samsung GALAXY Gear Memographer (Hatıra Kamerası) özelliği sayesinde, hareket halinde olan kullanıcılar günlük yaşantılarındaki önemli olayların hızlı ve görsel kayıtlarını oluşturmak için fotoğraf ve video kaydederek bunları sosyal ağlarda paylaşabiliyorlar. Hızlı kayıt konseptini daha da geliştiren Voice Memo (Sesli Hatıra) özelliği ise kullanıcıların önemli düşünceleri ya da konuşmaları saatlerinden yakalamalarına ve bu sesli kayıtları Samsung GALAXY cihazlarında metin olarak kaydetmelerine olanak sağlıyor.

Galaxy Gear ile kontrol sizde

Yeni güvenlik geliştirmesi Auto Lock (Otomatik Kilit) özelliği sayesinde Galaxy GEAR akıllı telefondan 1,5 metre uzaklaştığında akıllı telefonun ekranını kilitleyerek yabancı kişilerin telefona erişimini engeller. Yine aynı özellik birbirlerini tamamlayan cihazlar birbirlerine yaklaştığında akıllı telefon ekranının kilidini açarak telefonun yeniden kullanılması sağlar. Find My Device (Cihazımı Bul) özelliği ise telefonun kaybolması durumunda ışıklarını yakıp söndürme ve titreşim yolu ile uyarı vererek kullanıcıların akıllı cihazlarının nerede olduğunu bulmalarına yardımcı olur. Samsung GALAXY Gear kullanıcıların akıllı telefonlarına erişebilecekleri bir yerde olmadıklarında bile şarkılara göz atmalarına, şarkıları çalmalarına ve duraklatmalarına yardımcı olarak Samsung GALAXY cihazlarında çalınan müziği kolayca kontrol edebilmelerine olanak sağlıyor. Son olarak, GALAXY Gear gelişmiş, sensör teknolojisi sayesinde, fiziksel etkinlikleri izleyen bir Pedometer (Adımölçer) olarak da çalışıyor. Bu özellik yakılan kalori, atılan adım ve kat edilen mesafe gibi önemli kişisel verileri kullanıcılar için sistematik ve otomatik olarak takip etmeye yardımcı oluyor. Samsung GALAXY Gear Jet Siyah, Kahve Grisi, Vahşi Turuncu, Yulaf Beji, Gül Sarısı ve Limon Yeşili renklerinde satışa sunulacak. 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0