Sony A5000’de dahili Wi-Fi ve NFC var

Sony’nin CES 2014’te tanıttığı dünyanın en hafif değiştirilebilir lensli, dâhili Wi-Fi ve NFC özellikli dijital fotoğraf makinesi A5000, profesyonel fotoğraf kalitesini cebinize sığdırıyor.

Olympus OM-D E-M1 Mark II
Blackmagic Pocket Cinema Kamera
Beyaz Leica M9-P sadece 32bin dolar!

Sony’nin CES 2014’te tanıttığı dünyanın en hafif değiştirilebilir lensli, dâhili Wi-Fi ve NFC özellikli dijital fotoğraf makinesi A5000, profesyonel fotoğraf kalitesini cebinize sığdırıyor. Akıllı telefonlar ve tabletlerle tek dokunuşta paylaşım/uzaktan kumanda için NFC ve Wi-Fi özelliklerine sahip A5000 dijital fotoğraf makinesi, PlayMemories Camera Apps desteğiyle kullanım kolaylığı sağlarken Photo Creativity seçenekleriyle yaratıcılığınızı geliştiriyor.

A5000_wSELP1650_hand_black

20,1 milyon piksellik Exmor APS HD CMOS sensör ile BIONZ X işlemci barındıran A5000 küçük boyutlarına rağmen kaliteli görüntüler elde ediyor. Sıradan yönelt ve çek türü fotoğraf makinelerini açık ara farkla geride bırakan yeni A5000, profesyonel fotoğraf kalitesini cebinizde kolaylıkla taşıyabileceğiniz şık tasarımlı bir gövdeye sığdırıyor. Her yere beraberinizde götürebileceğiniz kadar küçük ve hafif olan A5000, DSLR fotoğraf makinenize mükemmel bir alternatif sunuyor. Yaklaşık 210 gramlık ağırlığına (lens takılı değilken) rağmen, kompakt gövdesi loş ışıklı ortamları aydınlatan dahili bir flaşı da barındırıyor. Fotoğraf makinesinin yeniden tasarlanan tutma yeri ise herhangi bir E-mount lens takılıyken titreşimsiz kullanım sağlıyor.

BIONZ X işlemci

Görüntü kalitesi, 20,1 milyon piksellik Exmor APS-C HD CMOS görüntü sensörü ile artırılıyor. Görüntüler, A7 ve A7R full frame fotoğraf makineleri ile paylaşılan yeni nesil BIONZ X işlemci tarafından daha da geliştiriliyor. Detayların yeniden üretimi, alana özel parazit azaltımı ve kırılım azaltma teknolojileri daha da ince detaylı dokular ve daha düşük paraziti güvence altına alıyor. Üstelik düşük ışıkta etkileyici görüntüler elde etmek için hassasiyet de artık ISO 16000’e kadar manuel olarak ayarlanabiliyor.

A5000 fotoğraf makinesi, rahat tutma yeri ve kol uzaklığında tutulduğunda mükemmel çerçeveleme için döndürülebilen 180 derece eğilebilir LCD ekranı sayesinde kullanıcının tek elle kendi fotoğraflarını çekmesini de oldukça kolay hale getiriyor. Bunun tespit edilen yüzlerde daha güzel görünümlü ciltler elde etmek için kırışıklıkları ve solgun noktaları otomatik olarak pürüzsüz hale getiren Yumuşak Cilt Efekti ile birlikte kullanılması ile daha da çekici görüntüler elde edilebiliyor. Ayrıca, lens silindiri üzerindeki kontrollere ulaşmak için çabalamadan optik zum’un parmak ucuyla ayarlanabilmesi için fotoğraf makinesi gövdesine yerleştirilmiş kullanışlı bir kol da bulunuyor.

Tek dokunuşla akıllı telefon ya da tabletinize bağlanın

Dahili Wi-Fi, Xperia veya NFC uyumlu Android akıllı telefon veya tabletiniz ile tek dokunuşta bağlantıya imkan veriyor. Cep telefonunuz üzerindeki fotoğrafların kablosuz paylaşımı da oldukça kolay. Ayrıca, Akıllı Uzaktan Kumanda da tek dokunuşla aktive edilerek fotoğraf makinesini uzaktan çekimleri görüntülemek ya da deklanşöre basmak için akıllı telefon veya tablete bağlıyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0