Sony Cyber-shot HX300

Sony, birçok yeni gelişmiş özelliğinin yanı sıra şıklığı ile dikkat çeken yeni Cyber-shot HX300 kompakt dijital fotoğraf makinesi ile fotoğraflarınızı daha da ileri bir düzeye taşıma imkanı sunuyor. Geliştirilen optik görüntü sabitleme ve daha hızlı otomatik odaklama sayesinde HX300, 50x optik zoom performansı sunuyor.

Lomography Lomo’Instant
Lomo’Instant Marrakesh Edition
Polaroid Now ve Polaroid Go

Sony, birçok yeni gelişmiş özelliğinin yanı sıra şıklığı ile dikkat çeken yeni Cyber-shot HX300 kompakt dijital fotoğraf makinesi ile fotoğraflarınızı daha da ileri bir düzeye taşıma imkanı sunuyor. Geliştirilen optik görüntü sabitleme ve daha hızlı otomatik odaklama sayesinde HX300, yüksek zoom yapmış olsanız bile o kısa anları yakalamakta bugüne kadar hiç olmadığı kadar etkili.

Sony Situation HX300 wMan 7 1200 - Sony Cyber-shot HX300

50x optik zoom

DSLR tarzı görünüm ve kullanımı ile dikkat çeken bu son derece güçlü Cyber-shot HX300, beraberinizde ek lens taşıma derdi olmaksızın hafif yükle seyahat etmenize de imkan veriyor. Bir kompakt fotoğraf makinesi için en yüksek düzeyde olan muazzam 50x optik zoom aralığı ile Carl Zeiss Vario-Sonnar T* lens tatiller ve safari seyahatlerinden, spor ve açık hava konserlerine kadar çok geniş bir aralıktaki çekim fırsatlarını kapsıyor. Lens yüzeyindeki T* kaplama yansımaları ve ‘parlama’yı keserken Super ED ve ED cam elemanları ise tatminkâr ölçüde keskin, yüksek kontrastlı görüntüler için kromatik sapmayı asgari düzeye çekiyor.

Cyber-shot’ta ilk defa, HX300 yüksek zoom ayarlarında dahi stressiz kompozisyon ve daha net fotoğraflar için yeni geliştirilmiş Optik SteadyShot’u sunuyor. İkinci lens elemanları grubunun konumu eldeki ince titremeleri düzeltmek için hızla hareket ederek çekimleri rahat şekilde çerçevelemeyi iki kat daha kolaylaştırıyor.

Fotoğraf makinesinin dengeli DSLR tarzı gövdesi ve elinize rahatlıkla oturan kalıplı ergonomik tutma yeri sayesinde en uzun çekimler bile keyif haline geliyor. Tıpkı bir DSLR fotoğraf makinesinden bekleyeceğiniz gibi aralarında manuel daire, özel ayar düğmesi, jog kadranı ve Memory Recall modunun da bulunduğu, sezgisel olarak yerleştirilmiş eksiksiz kontrol yelpazesi de yer alıyor.

20 milyon piksellik Exmor R CMOS sensör

Cyber-shot HX300’de bulunan Exmor R CMOS sensör, akşam karanlığında veya loş ışıklı iç mekanlarda çekim yapıyor olsanız dahi, son derece düşük gürültülü zengin detaylı fotoğraflar ve Full HD videolar elde ediyor.

En zorlu çekim koşullarında bile etkileyici sonuçlar elde etmek için uzman bir fotoğrafçı olmak zorunda olmadığınızı kanıtlıyor. Tüm modellerdeki Superior Auto Mod, loş ışıktaki aksiyonu yakalamanıza yardımcı olduğu gibi çekimini yaptığınız kişi veya nesnenin hareketini dahi fark ediyor. Fotoğraf makinesi, güneş ışığına boğulmuş kumsallardan kasvetli iç mekanlara ve alacakaranlık sahnelerine kadar her ortamda, her seferinde net, bulanıklığın olmadığı resimler elde etmek için otomatik olarak ayarlanıyor.

Cyber-shot HX300’de, aynı zamanda, fotoğraf makinesinin hassasiyetini artırarak uzaktaki nesnelerin daha parlak görünmesi sağlamak için flaş uzaklığını etkin şekilde genişleten bir Gelişmiş Flaş bulunuyor. Fotoğraf makinesinin dahili flaşının aksiyona ulaşmakta zorlanabileceği parti çekimleri, iç mekanlar veya karanlık ortamlar için ideal.

HX300 kompakt dijital fotoğraf makinesinin tavsiye edilen satış fiyatı: 1299 TL

YORUMLAR

WORDPRESS: 0