Sony lens tipi fotoğraf makineleri çoğalıyor

Sony’nin en son lens tipi fotoğraf makineleri, doğallık ve akıllı telefondan kolay paylaşımı, premium bir fotoğraf makinesinin görüntüleme gücü ve yaratıcı seçenekleri ile bir araya getirerek bir taşla iki kuş vurmanızı sağlıyor.

TCL yeni ürün ekosistemini tanıttı
realme 7 pro Türkiye’de
realme, 108MP kamerasını tanıttı

Sony’nin en son lens tipi fotoğraf makineleri, doğallık ve akıllı telefondan kolay paylaşımı, premium bir fotoğraf makinesinin görüntüleme gücü ve yaratıcı seçenekleri ile bir araya getirerek bir taşla iki kuş vurmanızı sağlıyor. Tek yapmanız gereken fotoğraf makinenizi Wi-Fi üzerinden akıllı telefonunuza bağlamak. Tüm lens tipi fotoğraf makineleri için NFC ile tek dokunuşla, QX100 ve QX10 fotoğraf makinelerinde yapılan aygıt yazılımı güncellemeleri ve PlayMemories Mobile uygulamasında gerçekleştirilen iyileştirmeler sayesinde eskisine kıyasla çok daha hızlı bağlantı sunuyor.

ILCEQX1 wXperiaZ2 1 - Sony lens tipi fotoğraf makineleri çoğalıyor

Sony’nin Android ve iOS akıllı telefonlar için hazırlanan PlayMemories Mobile uygulamasının en son ücretsiz 5.0 sürümü ile lens tipi fotoğraf makinelerini kontrol etmek de kolaylaşıyor. Yeni kullanıcı ara yüzü, fotoğraf deneyimini sadeleştirirken tek elle kullanım mümkün oluyor. Telefonunuzun üzerinde kadrajlama yapmak, artık uygulamada sunulan ekran üzeri kılavuz çizgiler sayesinde daha da sezgisel hale geliyor. GPS, çekim sırasında akıllı telefonunuza aktarılan görüntülere konum bilgisini de ekliyor. Fotoğraf makinesinin deklanşörüne artık dokunmatik ekran üzerinden de basabiliyorsunuz; fotoğrafların otomatik olarak telefonunuza aktarılması sayesinde, bu hatıraları anında paylaşabiliyorsunuz.

ILCE-QX1

ILCE-QX1 ciddi fotoğrafçıların kıymetli E-mount / A-mount (A-mount lensler için LA-EA4 adaptör gereklidir) lens koleksiyonlarını kullanmasına da imkân veriyor. Tek yapmanız gereken, istediğiniz lensi —zoom, geniş açı, tele veya makro— seçerek pozlama, odak ve çekim modları üzerinde kontrol ile içinizdeki sanatçıyı serbest bırakmak.

Fotoğraf makinesinin 20,1 milyon piksellik APS-C boyutlu Exmor CMOS sensörü, sadece çok daha büyük bir fotoğraf makinesinden bekleyebileceğiniz muazzam miktarda kusursuz detayı yakalıyor. Detaylar, Sony’nin iyileştirilmiş alana özgü gürültü azaltma özelliğine de sahip, gelişmiş BIONZ X işlemcisi ile bir araya getiriliyor. Küçük sensörlerin bocaladığı, karanlığa yakın bir ortamda çekim yaptığınızda dahi nefes kesen düşük gürültülü görüntüler ile farkın tadını çıkaracaksınız.

QX1’in içindeki büyük sensör aynı zamanda akıllı telefonların boy ölçüşemeyeceği yumuşak arka plan bulanıklaştırma sunan, profesyonel tarzdaki ‘bokeh’ efektleri yaratmanıza da imkân veriyor. Hem profesyonel fotoğrafçılar hem de amatör kullanıcılar çok sayıda premium özellik ile de şımartılıyor. Otomatik özelliği, manzaralar veya arkadan aydınlatmalı portreler gibi düzinelerce farklı sahneyi tanıyarak fotoğraf makinesinin ayarlarını zahmetsizce yüksek kaliteli sonuçlar alacak şekilde yapıyor. Çekim sonrası görüntüler üzerinde rötuş yapmaktan hoşlanan fotoğrafçılar için, artık RAW görüntü dosyaları da çekebilen QX1, bir lens tipi fotoğraf makinesinde ilk defa portreleri, kasvetli iç mekanları ve gece sahnelerini aydınlatacak bir açılabilir flaş da sunuyor.

DSC-QX30 ile yüksek zoomlu çekimler

Akıllı telefon sahipleri, çoğu zaman kumlu görüntüleri ve fotoğraf makinesinin sarsılması ile sonuçlanan yüksek zoomlu çekimlerin nasıl bir baş ağrısı olduğunu gayet iyi bilirler. Kompakt DSC-QX30, bulanıklaşmaların ortadan kaldırılmasını sağlayan Optik SteadyShot’tan yardım alan güçlü 30x optik zoom lensi ile görüntülerin net ve kesin olmasını sağlıyor.

Kullanıcılar, 24 mm’lik geniş açılı çekimlerden 40 metre uzakta duran birinin tüm kareyi dolduran, tam boy yakın çekimleri için telefoto ucundaki 720 mm eşdeğeri uzunluğa kadar net şekilde zoom yapabiliyorlar. Daha da fazlasını isteyenleri için, Net Görüntülü Zoom, piksel sayısından fedakarlık etmeksizin 60 kata kadar büyütme sağlıyor.

Müthiş zoom gücüne AF Kilidi ve saniyede 10 kareye kadar hızlı kesintisiz çekim eşlik ederek hızlı hareket eden aksiyonu, bir dizi net odaklı anlık görüntü ile yakalamanıza imkân veriyor. QX30, tek bir düğme dokunuşuyla kaydettiği net 60p kare hızlı muhteşem Full HD video ile bir film büyücüsü haline geliyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0