Sony RX100 II geliyor!

Sony, son derece ilgi çeken Cyber-shot RX100 modelini geliştirilmiş görüntü kalitesi ve rahat yeni özellikler ile daha da ileri taşıyor. Yeni arkadan aydınlatmalı 20,2 milyon efektif piksel Exmor R 1.0-tip CMOS sensör loş ortamlarda daha iyi fotoğraflar için hassasiyeti artırıyor.

Canon PowerShot G7 X Mark III
Canon PowerShot G3 X
Sony PXW-Z150 4K video kamera

Sony, son derece ilgi çeken Cyber-shot RX100 modelini geliştirilmiş görüntü kalitesi ve rahat yeni özellikler ile daha da ileri taşıyor. Yeni arkadan aydınlatmalı 20,2 milyon efektif piksel Exmor R 1.0-tip CMOS sensör loş ortamlarda daha iyi fotoğraflar için hassasiyeti artırıyor. Wi-Fi ve NFC ile akıllı telefonlara kolayca, tek dokunuşla bağlantı yapılabiliyor. Dijital fotoğraf makinesine, Çoklu Arayüz Yuvası ve Çoklu Terminal ile aksesuarlar eklenebiliyor. Yukarı veya aşağı eğilebilen 3.0-tip White Magic LCD ekranın yanı sıra Cyber-shot RX100 II, zengin, sinematik video görüntüleri için Full HD 24p/25p film ve daha doğal renkler için TRILUMINOS Colour ile birlikte geliyor.

RX1R_Front-1200

Sony’den yeni Cyber-shot RX100 II daha da fazla çekim gücünü cebinize taşıyor. Güçlü, hafif alüminyum gövde içinde şık şekilde tasarlanan dijital fotoğraf makinesi, cömert kontrol seçenekleri ile bir cep fotoğraf makinesinden DSLR tarzı görüntüler isteyen ve kaliteden vazgeçmeyen fotoğrafçılar için mükemmel bir yol arkadaşı.

Haziran 2012’de piyasaya sürülen Cyber-shot DSC-RX100, dünyanın 1.0-tip 20,2 efektif milyon piksel sensöre sahip ilk sabit objektifli kompakt fotoğraf makinesi unvanına sahip. Birçok ödüle layık görülen RX100’ün görüntü kalitesini daha da geliştiren yeni fotoğraf makinesi, artık flaşsız olarak kapalı mekanlar veya alacakaranlıkta yaptığınız çekimlerde de çok daha iyi sonuçlar sunuyor. Yeni geliştirilen arkadan aydınlatmalı Exmor R 1.0-tip CMOS sensör hassasiyeti artırırken meşakkatli düşük ışıklı sahnelerde de fotoğraftaki paraziti azaltıyor. İstisnai f1.8 Carl Zeiss Vario-Sonnar T* objektif ile bir araya geldiğinde, partilerden gece manzaralarına kadar her çekim koşulunda ortaya çıkan ayrıcalıklı netlikteki doğal fotoğraflar ve Full HD videolar ile farkı gözler önüne seriyor.

Wi-Fi ve NFC sayesinde akıllı telefonlara kolayca bağlantı

Wi-Fi özelliği fotoğraf makinesini kablosuz olarak akıllı telefonunuza bağlayarak daha rahat paylaşım için fotoğraf veya videolarını aktarmanızı daha da kolaylaştırıyor. Buna aynı zamanda Sony’nin sunduğu NFC (Yakın Alan İletişimi) özellikli ilk fotoğraf makinesi olarak Android akıllı telefon ve tablet bilgisayarlar ile tek dokunuş bağlantısının sunduğu rahatlık da ekleniyor. Herhangi bir kurulum yapmaya da gerek yok. Tek yapmanız gereken, mobil cihazınızı RX100 II’ye dokundurarak anında kablosuz bağlantı kurmak. Hatta Tek Dokunuşlu Kumanda deklanşöre akıllı telefonunuzdan basmanıza bile izin vererek aksiyonun dışında kalmak istemediğiniz zamanlarda grup çekimleri için harika bir imkan sunuyor.

Parlak, detaylarla dolu 3.0-type White Magic LCD ekran yukarı ve aşağı doğru eğilerek çekimlerinizi daha rahat şekilde yapabilmeniz için daha fazla özgürlük sunuyor. Bu sayede fotoğraf makinesi, kalabalığın üzerinden yukarı kaldırılarak veya aşağı eğilerek, her şey evcil hayvanların ve çocukların bakış açısından görülebiliyor.

Yeni Sony Cyber-shot DSC-RX100 II dijital kompakt fotoğraf makinesi Ağustos ayında satışa sunuluyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0