Yeni Retina 5K Ekranlı iMac

Yeni Retina 5K Ekranlı iMac

Yeni Retina 5K ekranlı iMac, 5120x2880 çözünürlükle 4K ekranlara göre yüzde 67 daha fazla piksele, 3.7 GHz Turbo Boost hızlarına ulaşabilen 3.3 GHz dört çekirdekli Intel Core i5 işlemciye ve AMD Radeon R9 M290 grafik işlemcisine sahip.

Dell PC’leri yeniden tanımlıyor
Asus Transformer Book Flip
Dell XPS 13 Ultrabook

Apple, Retina ekranlı 15 inç MacBook Pro’yu yeni Force Touch trackpad, daha hızlı flash depolama, daha uzun pil ömrü ve daha hızlı ayrı grafik işlemcileriyle güncelleyerek MacBook Pro serisine daha da büyük bir performans veya daha fazla yetenek kazandırdığını duyurdu. Apple bugün ayrıca, 14,7 milyon piksellik ekrana, dört çekirdekli işlemcilere ve AMD grafik işlemcilerine sahip 27 inç Retina 5K ekranlı iMac’in 7.199 TL fiyatla satışa sunulan yeni bir yapılandırmasını da duyurdu.

MBPRD13 MBPRD15 - Yeni Retina 5K Ekranlı iMacGüncellenmiş 15 inç MacBook Pro, Mac ile etkileşime yeni bir boyut katan Force Touchtrackpad’e sahip. Yerleşik kuvvet sensörleri ve dokunma geri bildirimi sağlayan Taptic Engine ile Force Touch trackpad’in istediğiniz her yerine aynı duyguyla tıklayabilir ve her tıklamanın algılanması için gereken baskı miktarını özelleştirebilirsiniz. Yeni trackpad, yeni Force click özelliğini de içeren birçok yeni hareketi destekliyor ve üçüncü taraf geliştiricilere Force Touch yeteneklerini uygulamalarına eklemeleri için API’ler sunuluyor. Güncellenmiş 15 inç Retina ekranlı MacBook Pro ayrıca saniyede 2 GB’a kadar ulaşabilen bir veri akışı sağlayabilen flash depolama ile önceki nesle göre 2,5 kata kadar daha hızlı ve  9 saate kadar kablosuz internette gezinme ve 9 saate kadar iTunes’dan film oynatma imkanı ile bir saat daha uzun pil ömrü sunuyor. Retina ekranlı MacBook Pro ayrıca, yeni AMD Radeon R9 M370X ayrı grafik işlemcisiyle Final Cut Pro X'te video düzenlemek, profesyonel grafik uygulamalarında 3D görüntüleri işlemek veya yüksek çözünürlüğe sahip oyunlar oynamak için yüzde 80’e kadar daha hızlı performans sağlıyor.

IMac27 Yosemite Homescreen - Yeni Retina 5K Ekranlı iMac7.199 TL fiyatla satışa sunulan yeni Retina 5K ekranlı iMac, 5120×2880 çözünürlükle 4K ekranlara göre yüzde 67 daha fazla piksele, 3.7 GHz Turbo Boost hızlarına ulaşabilen 3.3 GHz dört çekirdekli Intel Core i5 işlemciye ve AMD Radeon R9 M290 grafik işlemcisine sahip. Yeni iMac’in, 8 GB belleği ve 1 TB depolama alanının yanı sıra dört adet USB 3.0 ve iki adet 2 bağlantı noktası var; her iki bağlantı noktası da, önceki nesle göre iki kat daha hızlı saniyede 20 GB, bant genişliği sağlıyor. 5K Retina ekranlı üst kalite iMac 8.299 TL başlangıç fiyatıyla satışa sunuluyor ve 3.9 GHz Turbo Boost hızlarına ulaşabilen 3.5 GHz dört çekirdekli Intel Core i5 işlemci, AMD Radeon R9 M290X grafik işlemcisi ve 1 TB Fusion Drive ile geliyor. 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0