Epson projektörler ile zengin renkler…

RS Consulting tarafından gerçekleştirilen ve benzer lümenlere sahip altı markanın projektörlerinin incelendiği araştırmaya göre Epson projektörleri 3 kat daha zengin renk parlaklığına sahip çıktı.

İnceleme: Epson EF-100B Projeksiyon
Epson ile Üç Boyutlu Sunumlar
iPhone Kullanıcılarına Epson Projektör

RS Consulting tarafından Mart 2013’de yapılan benzer lümenlere sahip altı markanın projektörlerinin incelendiği araştırmaya göre Epson projektörleri 3 kat daha zengin renk parlaklığına sahip çıktı.

Epson-EB-W16SK

Yapılan araştırmanın sonuçlarına göre katılımcıların yüzde 98’i Epson markalı projektörlerin parlaklığına ve kalitesine güveniyor.

Renkler, görüntülerin kalitesini önemli ölçüde etkiliyor bu yüzden projektörlerin özellikleri renk parlaklığı, lümen yani ışık miktar ölçü birimi ile birlikte verilir. Farklı iki teknoloji olan LCD (Liquid Crystal Display) ve DLP (Digital Lighting Processing) benzer lümenlere sahip projektörler renk parlaklığı açısından değerlendirildiğinde LCD teknolojisi kullanan projektörler daha parlak görüntü sunuyor.

DLP projektörler renkleri faklı şekillerde üretir ki bu da renkleri arasında farklılık oluşacağı anlamına geliyor. Epson projektörlerinin bu başarısı 3LCD teknolojisinin, kırmızı, yeşil ve mavi renkleri aynı anda göstererek son resmi DLP gibi, yansıtılan zemin üzerinde değil 3LCD panelin içinde oluşturmasında yatıyor.  Böylece Epson yelpazesi altındaki tüm projektörlerde eşit miktarda beyaz ve renkli parlaklık çıkışı elde edilmiş oluyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0