Fotoğrafçılar ve tasarımcılar için Asus PA248Q ProArt

Asus’un tanıttığı PA248Q ProArt Serisi LCD monitörü, dört USB 3.0 girişi gibi ayrıcalıklı özelliklerin yanında yüksek renk doğruluğu ve üretimi sunan, profesyonel kullanıcılara yönelik bir monitör. Gerçeğe yakın renk üretimi sağlamak için tasarlanan ASUS PA248Q, profesyonel fotoğrafçılar ve tasarımcılar için ideal.

ASUS ve ROG yenilikçi monitörlerini tanıttı
ASUS ProArt PA32UCG-K Profesyonel Monitör
ASUS ProArt PA279CV Profesyonel Monitör 

Asus’un bugün tanıttığı PA248Q ProArt Serisi LCD monitörü, dört USB 3.0 girişi gibi ayrıcalıklı özelliklerin yanında mükemmel renk doğruluğu ve üretimi sunan, profesyonel kullanıcılara yönelik bir monitör.

asusPA248Q F - Fotoğrafçılar ve tasarımcılar için Asus PA248Q ProArt

Doğru renk üretimi

Gerçeğe yakın renk üretimi sağlamak için tasarlanan ASUS PA248Q, profesyonel fotoğrafçılar ve tasarımcılar için ideal. 16:10 en/boy oranına sahip ürün, 1920×1200 çözünürlüklü LED arka aydınlatmalı ekranıyla yüzde 100’lük sRGB renk üretim oranı sağlıyor. 178 derecelik geniş görüş açısıyla neredeyse her pozisyondan kaliteli görseller elde ediyor ve ekrandaki renk kaymalarını azaltıyor.

PA248Q, Delta E değerini 5’in altına indirerek ve renk farkını azaltarak, renk doğruluğu konusunda sektörde pay sahibi olacağını garantiliyor. Ürün, bağımsız renk ayarlarıyla (kırmızı, yeşil, mavi, camgöbeği, macenta ve sarı için) beraber özelleştirilebilir ton ve doygunluk kontrolü de sunuyor. Bunlara ek olarak, 6ms tepki süresi sayesinde kullanıcıların gecikmesiz bir şekilde film izlemesini veya oyun oynamasını sağlıyor.

Dünyanın dört USB 3.0 yuvasına sahip ilk monitörü

PA248Q dört USB yuvasına sahip ilk monitör olarak yeni bir standart belirliyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar şimdiki USB 2.0 standartlarına kıyasla 10 kat daha hızlı veri aktarabiliyorlar. PA248Q DisplayPort, HDMI, DVI ve D-sub gibi geniş bağlantı ve uyumluluk seçenekleri de sunuyor. Kullanıcılar böylece tek bilgisayara aynı anda üç monitör bağlayabiliyorlar.

ASUS’a has özellikler ve tasarım

ASUS PA248Q’nun, QuickFit Virtual Scale özelliği, kullanıcıların gerçek boyutlarda fotoğraf ve dosya önizlemesi yapmasını sağlıyor. QuickFit Virtual Scale A4, mektup kâğıdı, 8×10”, 5×7”, 4×6”, 3×5” ve 2×2” boyutlarını destekliyor. Bu özellik sayesinde, santimetre ve inç ölçülerinde ayarlama yapılabiliyor, bu da kullanıcılar için daha fazla esneklik anlamına geliyor. QuickFit bir kısayol tuşu ile kolayca aktif hale getirilebiliyor. PA248Q kullanıcılara yedi farklı arka plan renk seçeneği de sunuyor.

ASUS Splendid Video Intelligence Technology, sinyalleri bir analog dijital dönüştürücü ile işleyerek renk ve görüntü netliğini en iyi şekilde ayarlıyor. Böylece, renk ve zıtlıklar düzeltilerek gelişmiş, net görüntüler elde ediliyor. Ürün, duruma göre renkleri en iyi şekilde önceden ayarlayan altı moda da (Manzara, Sinema, Standart, sRGB ve iki kullanıcı modu) sahip.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0