Fujifilm X-T1 için önemli güncelleme

Fujifilm X-T1 kullanıcılarına müjde… Yeni yayınlanan v4.00 yazılım güncellemesi ile X-T1 sahipleri yeni AF sistemi olmak üzere birçok farklı yenilikle tanışacaklar.

Nikon Z 30
Sony Alpha 9 II satışa çıkıyor
Canon’un yeni aynasızı: EOS M10

Fujifilm X-T1 kullanıcılarına müjde… Yeni yayınlanan v4.00 yazılım güncellemesi ile X-T1 sahipleri yeni AF sistemi olmak üzere birçok farklı yenilikle tanışacaklar. Yazılım güncellemesini aşağıdan ücretsiz olarak indirebilir ve detaylarını inceleyebilirsiniz.

X T1 Front WhiteBK - Fujifilm X-T1 için önemli güncellemeFujifilm X-T1 v4.00 Yeni Yazılım Güncellemesi:
http://www.fujifilm.com/support/digital_cameras/software/firmware/x/xt1/index.html

Yeni yazılım aşağıdaki geliştirmeleri içerecek:

1 – YENİ AF SİSTEMİ
a) Bölge ve Geniş/İzleme modları, hareket eden konular için zahmetsiz bir yakalama sağlar.
AF sistemi, hızlı ve tutarlı 49 noktalı netleme sistemine ek olarak geliştirilen ve 77 otomatik netleme noktası kullanan yeni Bölge ve Geniş/İzleme modlarıyla hareket eden konuları yakalamada hatırı sayılır bir gelişme sağlanmıştır.
Bölge modu, 77 noktalı AF alanı içinden 3×3, 5×3 ya da 5×5’lik alanlar seçmeye olanak sağlar. AF-C sürekli netleme moduyla birleştiğinde kameranız seçili alan içindeki konuyu takip etmeye devam eder. Merkezdeki 3×3 ve 5×3’lük alanlar faz algılama piksellerini kullanarak özellikle ekstra hızlı bir netleme sağlar.
Geniş/İzleme modunda kameranız 77 noktalı netleme alanında (AF-S modunda Geniş) tespit edilen odaktaki netlenmiş alanı gösterir ve tüm 77 noktalı netleme alanı içinde (AF-C modunda İzleme) odaklanmış konuyu takip eder.

b) AF kesinliği iyileştirmesi
Tek noktalı AF, konu uzaklığını daha kesin biçimde algılamak için odak alanını küçük parçalara böler. Faz algılama pikselleri mevcut olan 2.5EV algılama menzilinden 0.5EV algılama menzil değerine geliştirilmiştir ve bu da düşük ışık koşullarında ve düşük kontrastlı konularda daha hızlı netleme sağlar.

c) Göz Algılama AF
Yeni yazılım Fujifilm Göz Algılama AF isimli bir yenilik sunar. Bu yenilikle birlikte kişinin gözleri algılanır ve odaklanır. Bu özellik açık diyafram ile mükemmel portre çekimleri gibi zor koşullarda kolaylıkla netleme yapmanızı sağlar.

d) Otomatik Makro Modu
Artık yakın plan çekimleri için Makro tuşuna basmanıza gerek yok. Yeni yazılımla birlikte gelen Otomatik Makro özelliği geleneksel AF hızını korurken otomatik olarak makro moduna geçmeyi sağlar. Bu güncelleme ile birlikte önceden atanmış makro tuşunu kullanmanıza gerek kalmayacak ve bu tuşa başka bir özellik atayabileceksiniz.

2- DİĞER YENİLİKLER

a) Gelişmiş Enstantane Tekerleği
Mevcut yazılımda 30-2sn ile sınırlı değerleri, yeni yazılımla birlikte enstantane tekerleği T konumunda ve enstantane türü Mekanik+Elektronik konumuna getirildiğinde 30-1/32000sn arası tüm enstantane değerlerini kullanabilirsiniz. Bu yenilik kamera pozisyonunu değiştirmeden daha geniş bir alanda enstantane hızını değiştirmenize imkan verir ve özellikle Battery Grip (VG-XT1) ile birlikte dikey konumda çekim yaparken rahatlık sağlar.
b) Manuel modda Pozlama Telafisi
ISO Otomatik ayarıyla birlikte manuel pozlama modunda çekim yaparken pozlama telafisi tekerleğini kullanabilirsiniz.
c) Görüşü artırmak için kılavuz çizgilerde inceltme
Konuyu daha rahat görebilmek için kılavuz çizgilerde inceltmeye gidildi.
d) “Sessiz Mod” ismi “Ses & Flaş Kapalı” şeklinde değiştirildi.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0