Sony HXR-NX100

Sony HXR-NX100

Sony, yüksek teknolojili NXCAM profesyonel video kamera serisinin yeni üyesi HXR-NX100'ü görücüye çıkarıyor. Çeşitli profesyonel uygulamaları destekleyen Sony HXR-NX100 etkileyici görüntü kalitesi, kolay kullanım ve geniş kayıt formatı seçeneklerini bir araya getiriyor.

Nikon Coolpix P7800 ve Coolpix S02
Nikon DL Kompakt Fotoğraf Makineleri
Sony “Lens Kameralar” QX100 ve QX10

Sony, yüksek teknolojili ve maliyet performanslı NXCAM profesyonel video kamera serisinin yeni üyesi HXR-NX100'ü görücüye çıkarıyor. Etkinliklerden belgesellere çok çeşitli profesyonel uygulamaları destekleyen Sony HXR-NX100 etkileyici görüntü kalitesi, kolay kullanım ve geniş kayıt formatı seçeneklerini bir araya getiriyor. Cihaz, Ekim 2015'te piyasaya sürülecek.

NX100 3q 01 - Sony HXR-NX100HXR-NX100'de 20 milyon piksel 1.0 tipi Exmor R arka aydınlatmalı CMOS Sensör bulunuyor. Super 16 mm film karesiyle yaklaşık aynı büyüklükte olan sensör, ışığın az olduğu durumlarda bile yüksek çözünürlük, düşük gürültü ve harika görüntü kalitesi sunuyor. Ayrıca, günümüzün çeşitli çekim gereksinimlerini karşılamak için alan derinliği üzerinde daha fazla kontrol olanağı veriyor. Etkileyici görüntü kalitesi sağlayan bir diğer öğe olan sabit Sony G lens, geniş uçta 29 mm görüş açısından 12x optik yakınlaştırma sunuyor. Bu oran, By Pixel Super Resolution Teknolojisi sayesinde tam çözünürlük korunarak Clear Image Zoom ile 24x'e çıkarılabiliyor. Ayrıca yakınlaştırma performansı bir Dijital Genişletici ile iki kat daha artırılarak 48x'e kadar çıkarılabiliyor. Bu özellikler, dahili 4 kademeli ND filtresiyle birlikte HXR-NX100'ün her ortamda kaliteli içerik yakalamaya hazır olmasını sağlıyor.

NX100 leftside 03 - Sony HXR-NX100HXR-NX100, her tür çekimde kalite, güvenilirlik ve gönül rahatlığıyla kullanım sağlayan hafif ve kullanımı kolay bir form sunmak için ergonomik olarak tasarlandı. Üç bağımsız manuel lens halkası; yakınlaştırma, odak ve iris işlevlerine kolay erişim sağlıyor. Video kamerada ayrıca HDMI, Çoklu/Mikro USB, XLR terminalleri, REMOTE, Kompozit (BNC) ve HVL-LBPC Video Işığı ve UWP-D kablosuz mikrofon serisi gibi çeşitli aksesuarları kablosuz kullanma imkânı sunan Çoklu Arabirim (MI) Yuvası gibi birçok bağlantı seçeneği bulunuyor.

Sony NXCAM serisinin kayıt esnekliğini daha da artırmak için HXR-NX100; AVCHD, DV ve XAVC S 50 Mb/sn formatlarında kayıt yaparak farklı seçenekler ve yüksek kaliteli görüntüler sunuyor. Uygun maliyetli ve kolay bulunan tüketici bellek kartlarına kayıt yapma imkânı, çalışma esnekliğini en üst düzeye çıkarıyor. HXR-NX100'de çift ortam yuvası bulunuyor. Bu yuvalar, iki bellek kartına eşzamanlı olarak ya da ilk kart dolduğunda kaydın otomatik olarak diğer karta geçtiği sıralı modla kayıt yapma imkânı sunuyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0