Tamron SP 45mm f/1.8 Di VC İnceleme

Tamron SP 45mm f/1.8 Di VC İnceleme

Tamron’un bir süre satışa sunduğu ve oldukça iddialı olduğu 45mm objektifini test ettik. Tamron SP 45mm f/1.8 Di VC USD, profesyoneller ve yüksek görüntü kalitesine gereksinim duyanlar için geliştirilmiş yüksek performanslı bir objektif.

Canon EOS R ve Uzaktan Kontrol
İnceleme: Huawei FreeBuds 3
İnceleme: Canon EOS 6D Mark II

Tamron’un bir süre satışa sunduğu ve oldukça iddialı olduğu 45mm sabit odak uzaklığına sahip objektifini test ettik. Tamron SP 45mm f/1.8 Di VC USD, profesyoneller ve yüksek görüntü kalitesine gereksinim duyanlar için geliştirilmiş yüksek performanslı bir objektif.

tamron45 - Tamron SP 45mm f/1.8 Di VC İncelemeTamron’un diğer SP serisi objektiflerinde olduğu gibi 45mm f/1.8’de de optik tasarımcıları en yüksek önceliği yüksek performans parametrelerinin elde edilmesine vermiş.

MG 4012 - Tamron SP 45mm f/1.8 Di VC İncelemeTitreşim önleyici (VC) sistem

Günümüzde DSLR fotoğraf makinelerinin çözünürlük seviyeleri yükseldikçe bu potansiyele ulaşmak için daha iyi optik tasarımlarına ihtiyaç duyuluyor. İşte bu noktada Tamron SP 45mm f/1.8 Di VC USD bu ihtiyacı karşılıyor.

Dahili titreşim önleyici (VC) sistem, daha loş ortamlarda elde çekilen fotoğraflardaki titreşimi en aza indirerek kullanıcısına esneklik sağlıyor. Piksel yoğunluğu yüksek makinelerde bu titreşim daha belli olabilir ve bu görüntü kalitesini düşürür.

Tamron’un bu modelinde VC özelliği gayet iyi çalışıyor ve net fotoğrafları garanti ediyor. Objektifte kullanılan VC özelliği, f/1.8 diyafram değeri ve özel kesim lenslerden dolayı objektif biraz ağır (540 gram) sayılabilir. Objektifin filtre çapı ise 67mm.

MG 4006 - Tamron SP 45mm f/1.8 Di VC İncelemeMin. 29cm netleme mesafesi

Tamron SP 45mm f/1.8 Di VC USD ile konuya iyice yaklaşabilirsiniz. Bu objektifin en yakın netleme mesafesi 29cm. Böylece konuya daha yakın çekimler yapabilir ve görüntü kalitesinden ödün vermeden farklı kompozisyonlar elde edebilirsiniz.

MG 3977 - Tamron SP 45mm f/1.8 Di VC İncelemeÖzetle Tamron SP 45mm f/1.8 Di VC USD objektif, f/1.8 diyafram açıklığı ile birlikte mükemmel optik performans, titreşim önleyici sistem, kısa netlik mesafesi, iyi optik tasarım ile dengeli ve kullanışlı bir yapıya sahip.

Fotoğraflar: Ömer Serkan Bakır

Detaylı bilgi için: http://www.zoomithalat.com/products/tamron-sp-45mm-f1-8-di-vc-usd/

YORUMLAR

WORDPRESS: 0