Zeiss Batis 25mm f/2 ve 85mm f/1.8

Zeiss Batis 25mm f/2 ve 85mm f/1.8

Zeiss, Sony E-mount yapısına sahip iki yeni full frame objektifini duyurdu. Zeiss’in duyurduğu objektifler; Batis 25mm F72 ve Batis 85mm f/1.8. Her iki objektif de etkileyici bir keskinlik ve yüksek kontrast sunuyor.

Olympus M.Zuiko ED 300mm f/4 IS Pro
Canon’un iki yeni objektifi hakkında az bilinenler
Samsung 10mm Balıkgözü Objektif

Zeiss, Sony E-mount yapısına sahip iki yeni full frame objektifini duyurdu. Zeiss’in duyurduğu objektifler; Batis 25mm F72 ve Batis 85mm f/1.8.

zeissbatis2 - Zeiss Batis 25mm f/2 ve 85mm f/1.8Sony’nin full frame aynasız fotoğraf makineleri için tasarlanan bu yeni objektifler, profesyonel fotoğrafçıların artık daha fazla aynasız fotoğraf makinesi kullandıkları düşünülerek satışa sunuldu. Profesyonel bir performans sunan bu iki objektiften 25mm f/2 ideal bir geniş açı, 85mm f/1.8 ise portre odak uzaklığına uygun bir seçenek sunuyor.

zeissbatis - Zeiss Batis 25mm f/2 ve 85mm f/1.8Her iki objektif de etkileyici bir keskinlik ve yüksek kontrast sunuyor. Hızlı ve güvenilir bir netlik hızı sunan objektifler şık ve sade bir tasarıma sahip. Objektiflerin en dikkat çeken özelliği ise üzerlerinde OLED bir ekran barındırmaları. OLED ekran, objektifin netlik mesafesini, net alan derinliğini ve diyaframı gösteriyor. Ekran, loş ışık şartlarında bile kolayca okunabiliyor. Objektifler ayrıca zorlu hava koşullarında kullanılmak üzere toz ve suya karşı dayanıklı olarak imal edilmiş. 67mm filtre çapına sahip objektiflerden 25mm olan Zeiss Distagon, 85mm ise Zeiss Sonnar optik tasarımı ile şekillenmiş.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0