400GB kapasiteli dünyanın en hızlı hafıza kartı

MWC 2018’de dünyanın en hızlı UHS-I microSD kartını tanıtan WD ayrıca PCIe-etkin SD kart gösterimiyle geleceğin flaş hafıza kartlarını görücüye çıkardı.

ADATA Premier Extreme SDXC SD7.0 Hafıza Kartları Geliyor
SanDisk’den Stil Sahibi Yeni USB’ler
İnceleme: SanDisk Extreme Portable SSD

Şirket, Mobil Dünya Kongresi’nde dünyanın en hızlı UHS-I flaş hafıza kartı olan  400GB SanDisk Extreme® UHS-I microSDXC kartını tanıttı. Western Digital ayrıca Çevre Birimleri Bağlantı Veriyolu Ekspres (Peripheral Component Interconnect Express: PCI-e) etkin kartlarla flaş hafıza kartı teknolojisinin geleceğini gözler önüne serdi. Bu teknoloji, veri ve içerik yoğunluklu uygulamaların gelecek versiyonları için gerekli olan performansı sunmak üzere tasarlandı.

extreme microsd u3 a2 400gb - 400GB kapasiteli dünyanın en hızlı hafıza kartı

Kullanım amacı ister bir sanal gerçeklik uygulamasıyla yeni bir dünyayı keşfetmek, ister akıllı telefon veya drone ile 4K çekimler gerçekleştirmek olsun, kullanıcılar en sevdikleri cihazlarında çok daha güçlü mobil flaş hafıza teknolojisine erişme anlamında Western Digital’e güvenebilirler.

Şirketin yeni 400GB SanDisk Extreme UHS-I microSD kartı, kullanıcıların yüksek kaliteli içeriklerini her zamankinden daha hızlı bir biçimde taşıyabilmelerini sağlamak üzere tasarlandı. 160MB/S’lik bu yeni kart, mevcut SanDisk Extreme UHS-I microSD kartlardan yüzde 50 daha hızlı olmasıyla öne çıkıyor. Kart, bu emsalsiz hıza Western Digital’in özel teknolojisi sayesinde ulaşıyor. SanDisk Extreme UHS-I microSD kart ayrıca uygulamaların çarpıcı bir hızla yüklenebilmesini sağlamak için A2 özelliğini de sunacak. 

Western Digital ayrıca PCIe-etkin SD kartlarıyla, flaş hafıza kartlarının geleceğini resmeden yeni bir platformu vitrine çıkarıyor. Yüksek performanslı mobil işlem gücünün gelecekteki gereksinimleri düşünüldüğünde, PCIe teknolojisinin veri dosyalarını bugünkü platformdan çok daha hızlı okuma imkânı sunacağı söylenebilir. Western Digital’in geniş portföyü sayesinde bu teknoloji artık SD kartların performansını artırabiliyor. Western Digital’in bu yepyeni kartlarının sağladığı hız; çok yavaş çekimli video, RAW kesintisiz patlama (burst) modu ve 8K video çekme ve yeniden oynatma gibi yüksek çözünürlüklü içerik uygulamaları için çok önemli bir özellik olarak öne çıkıyor. PCIe genel olarak, tek hatlı PCIe Gen 3.0 standart özelliklerinin 985MB/s’ye kadar olan hıza ulaşma kapasitesini belirten yüksek performanslı veri merkezi sistemlerinde kullanılıyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0