LG IPS5 Monitör Serisi

LG Electronics’in geliştirdiği ve IPS1 ve IPS6 modellerini içeren yeni IPS5 monitör serisi, parlak ve gerçekçi görüntüler sağlayan renk üretme teknolojisiyle kullanıcıların tüm beklentilerini karşılamayı hedefliyor.

ASUS ProArt PA32UCG-K Profesyonel Monitör
İnceleme: Acer ConceptD CP3 Monitör
Lenovo’dan ilginç monitör tasarımı

LG Electronics’in geliştirdiği ve IPS1 ve IPS6 modellerini içeren yeni IPS5 monitör serisi, parlak ve gerçekçi görüntüler sağlayan renk üretme teknolojisiyle kullanıcıların tüm beklentilerini karşılamayı hedefliyor.

Uzmanlar tarafından ayarlanmış Renk Hassasiyeti

TN (bükümlü nematik) paneller yerine IPS teknolojisinin kullanıldığı IPS5 serisi, yüksek renk hassasiyetine sahip son derece gerçekçi görüntüler sunuyor. En parlak, en canlı görüntülerin, her türlü izleme açısından aynı kalitede izlenilmesine olanak sunuyor. Bu hassasiyet, LG uzmanlarınca hazırlanan ve monitörlerle birlikte verilen bir renk kalibrasyon raporuyla daha da pekiştiriliyor. IPS5 serisi, böylesi bir garantiye sahip pek az sayıdaki üst uç profesyonel grafik monitörleri arasında yer alıyor. Bu sayede kullanıcılar, her türlü izleme açısından ekrandaki renklerin gerçek hayattaki renklerle tıpatıp aynı olacağından emin olabiliyor.

LG IPS5 Monitör görsel - LG IPS5 Monitör Serisi

Dengeli Renk Sıcaklığı sayesinde Dengeli Renkler

Renk sıcaklıklarını yaklaşık 6,500K (Kelvin) gibi optimum bir düzeyde tutan IPS5 monitörler, renklerin orijinale en yakın şekilde üretilebilmesine olanak tanıyor. Bu istikrar renk izlenimlerinin orijinal görüntüdekiyle tıpatıp aynı korunmasına yardımcı oluyor; böylelikle izleyiciler görüntüyü daima tam olması gerektiği gibi görebiliyor.

Renk Kayması Yok

IPS ve LED teknolojilerinin birleşimi sayesinde, yeni IPS5 monitörler renk kayması yapmayan, çok gelişmiş bir görüntü kalitesi sunuyor. Görüntüleme açısını da oldukça büyüten monitörler, izleyenlerin ekran önünde neredeyse her konumdan canlı ve gerçekçi görüntüler izleyebilmesine olanak tanıyor.

IPS5, Dual Package (İkili Paket) özelliğiyle, bölünmüş ana monitör ekranını ikili kipe getirilip, ikinci bir monitörün tek bir tıklamayla bağlanarak görev çubuğunun her iki monitörde de gösterilmesi gibi, ikinci bir görüntüleme biriminin kolayca yapılandırılabilmesine olanak tanıyor. Süper Enerji Tasarrufu teknolojisi sayesinde çevre dostu olma özelliğine de sahip olan IPS5 Kasım ayında satışa sunulacak.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0